- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Тренерська династія Фіголів

26 Серпня 2010 (11:44)

Вчення штангістів всесильне
Валерій Афонченко

Спорт дуже часто стає сімейною справою. Діти дивляться на досягнення батьків і згодом самі йдуть їхніми стопами.

Так сталося і в сім’ї Фіголів. Василь Павлович Фіголь та його син Віталій Васильович є тренерами у ДЮСШ №3 та у відомому івано-франківському клубі "Атлет". Наша розповідь про цю тренерську династію.

Василь Фіголь тренує вже 35 років. Він підготував близько 15 майстрів спорту, багатьох кандидатів у майстри спорту. У дитинстві Василь, хлопець родом з Крилоса, ріс без батька. У селі не було газу, тож часто носив дерево з лісу, це його добре фізично розвинуло. З 15 років він шість років працював на цегельні.

"У спорт я прийшов на ентузіазмі, — згадує Василь Фіголь. — У 60-х роках побачив у газеті статтю про олімпійського чемпіона Леоніда Жаботинського. Тоді прийшов до товариства "Авангард" та записався на важку атлетику". Потім була армія, після служби він поступив до Івано-Франківського технікуму фізичного виховання, а в 1973 році виконав норматив майстра спорту.

Нині у Василя Павловича займається три дитячі групи, близько 35 дітей. У важку атлетику набирають з 12-13 років, дивлячись на розвиток дитини. "Людина, яка займається важкою атлетикою, стає мужньою, сильніше розвивається фізично, — каже тренер. — Важка атлетика привчає до здорового способу життя".

Стопами батька пішов і син Віталій Фіголь. 32-річний майстер спорту був призером чемпіонатів України, тренує вже 12 років. "Я від маленького був у спортзалі, дивився, як тренується батько, — розповідає Віталій. — Дуже задоволений, що я все життя у спорті. Це дало мені здоров’я".

Вихованці Фіголів є чемпіонами України, світу з пауерліфтингу. Зовсім недавно кілька спортсменів виконали нормативи майстрів спорту України з важкої атлетики, наші штангісти регулярно входять у призи на всеукраїнських турнірах.

Довідка sport.if.ua

Івано-франківський спортивний клуб "Атлет" існує вже 25 років. Розташований у приміщенні школи-інтернату по вулиці Чорновола, 130. Тут культивують важку атлетику та пауерліфтинг.

На фото: Тренери Віталій Фіголь та його батько Василь Фіголь.

 
Коментарі
29. 8 .2010 (15:15) Гість
найбільші хіміки Прикарпаття!!!!!
31. 8 .2010 (19:54) Гість
А ти що, заклятий натурал? :))

9. 10 .2010 (18:02) Волков Павло
Зал - СУПЕР!!! Василь Павлович справжній СПЕЦІАЛІСТ своєї справи, особисто мені багато поміг, не дивлючись, що мій спорт суттєво відрізняється...

21. 11 .2010 (21:57) Ігор Настащинський
Зал, скажем прямо, «робочий», тому і не дивно що звідти виходять самі сильні спортсмени м.Івано-Франківська під покровительством В.П.фіголя! Спорцмени з цього залу показують сільнєйші результати в Коломийському ФСК ”Локомотив”, де радо їх приймають!

22. 11 .2010 (21:13) Гість
Ігорчик - FOREVER)))))

23. 11 .2010 (00:09) Ваня Климович
Василь Павлович Фіголь спражній знавець своєї справи, спеціаліст який вкладає душу не тільки в важко атлетів і у пауерліфтерів, а й радо допомагає мудрою порадою всім охочим і не байдужим до себе людям! Честь і хвала! Дякуємо від всіх учнів Дюсш!

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.