- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Яке спортивне харчування необхідно велосипедистам

19 Червня 2020 (15:37)

В останні місяці на вулицях і дорогах з'являється все більше велосипедистів. Велосипед – це і хороша альтернатива громадському транспорту, яким в період карантину користуватися не рекомендується, й відмінний спосіб підтримувати фізичну форму, коли спортивні зали та фітнес клуби закриті. А якщо вживати спортивне харчування, користь для здоров'я від велопробіжок буде ще більш вираженою. Які ж спортивні добавки варто приймати велосипедистам?

Добавки для тих, хто їздить по місту

Якщо ви недавно почали використовувати велосипед в якості особистого транспорту для регулярних поїздок, цілком можливо, що ви швидко втомлюєтесь, відчуваєте знесилення. У таких ситуаціях стане в нагоді спортивне харчування, яке підвищує витривалість. До цієї категорії відносяться передтренувальні комплекси, до складу яких входять:

- креатин – карбонова кислота, яка необхідна для енергетичного обміну, є джерелом енергії для м'язів, сприяє збільшенню м'язової сили та маси. Крім того, є дані, що креатин частково нейтралізує дію молочної кислоти, яка при інтенсивних навантаженнях викликає хворобливі відчуття в м'язах;

- аргінін – амінокислота, яка бере участь в синтезі оксиду азоту. Це з'єднання регулює тонус артерій, тиск, необхідне для нормального кровопостачання та забезпечення поживними речовинами всіх органів, в тому числі м'язів;

- бета-аланін – бета-амінокислота, яка швидко знімає м'язовий біль після тренування, знижує стомлюваність.

Також велосипедистам корисно вживати ізотонічні напої, які компенсують втрати електролітів з потом. У ізотонічних розчинів і у плазми крові однаковий осмотичний тиск (тиск на клітинні мембрани), тому при попаданні такого розчину в організм концентрація електролітів в крові не знижується. У медицині ізотонічні розчини використовуються для розведення ліків, які вводяться внутрішньовенно, а для спортивного харчування розробляють напої з приємним смаком і збалансованим складом. Ізотонічний напій – це рідкий вітамінно-мінеральний комплекс, часто в його склад також входить глюкоза для заповнення енергетичних витрат. Основна перевага ізотонічних напоїв перед звичайними вітамінно-мінеральними комплексами – вони відмінно втамовують спрагу та рівномірно забезпечують всі тканини організму рідиною.

Збільшувати витривалість також допомагає амінокислота L-глютамін, буде корисна вона і тим, хто хоче в процесі занять велоспортом підкачати м'язи.

Спортпіт для заміських поїздок на велосипеді

Для поїздок в гори або по пересіченій місцевості потрібно, перш за все, обзавестися спеціальним велосипедом. І до спортивних добавок теж ставляться трохи інші вимоги, вони повинні сприяти поліпшенню таких характеристик, як сила та швидкість. Для цих цілей можна приймати креатин, але вже не в складі передтренувальних комплексів, а в чистому вигляді (моногідрат або суміші різних форм креатину). Краще засвоюється та сприяє живленню м'язів креатин з транспортною системою.

Варто захопити в дорогу протеїнові батончики. Вони багаті не тільки на білок, але й на вуглеводи. А значить, підживлюють м'язи, збільшують м'язову силу та забезпечують енергією на час поїздки. Найкраще, якщо батончик містить суміш швидких і повільних протеїнів і вуглеводів, ефект з'явиться незабаром після перекусу та буде відчуватися тривалий час.

Для тривалих поїздок в складних умовах потрібні сильні м'язи. Для зміцнення м'язів добре приймати амінокислоти, найкраще ВСАА, комплекс трьох незамінних амінокислот. Така добавка допоможе захистити м'язи від руйнування внаслідок інтенсивних навантажень і швидше відновити їх, щоб продовжувати шлях.

Правильно підібране спортивне харчування буде корисно і тим, хто вже давно займається велоспортом і хоче поліпшити свої показники, й тим, хто недавно вперше осідлав двоколісного коня.

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.