- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

"Розуміла: можу приїхати й виграти. Я не сумнівалася". Каноїстка Лузан про перемоги на Кубку Світу

08 Жовтня 2020 (15:00)

Дворазова чемпіонка єдиного етапу Кубка світу з веслування на байдарках та каное про свій успіх та мотивацію для тренувань за відсутності змагань.

Через пандемію коронавірусу майже увесь сезон веслування на байдарках та каное було скасовано. Єдиний міжнародний старт, який все-таки відбувся, - етап Кубка світу в угорському Сегеді.

На ці змагання змогли з'їхатися не все найкращі, але конкуренція все одно була вкрай високою. Збірній України вдалося посісти третє загальнокомандне місце за кількістю виграних нагород, а головною героїнею синьо-жовтої збірна стала 23-річна Людмила Лузан.

Лузан виграла два "золота" та одне "срібло". Суспільне Спорт поспілкувалося з Людмилою про цей старт, загалом враження від сезону (якого фактично не було) та зміни у підході до тренувань.

Про причини успішного старту в Сегеді та підготовку

"Усе склалося максимально так, як я хотіла. Ще починаючи з минулого року, коли я кардинально змінила свою підготовку і почала тренуватися з новим тренером. Відтоді почала робити те, що ніколи не робила. З кожним днем я почала розуміти, що я все ближче до цієї мети [перемоги на етапах Кубка світу], і що все насправді реально – у мене все може вийти. Я підходила поступово до змагань. Відчувала себе в ідеальній формі та розуміла, що я можу приїхати та виграти. Я навіть не сумнівалася в собі. Спочатку успішно виступила на чемпіонаті України – ми з тренером були задоволені. Завдання поставлене виконали, після чого почали рухатися далі. Готувалися до чемпіонату Європи, але через ситуацію з COVID-19 його відмінили, тоді ми з надією, що все буде гаразд, почали готуватися до Кубка світу. Звичайно, було напруження, адже так хотілося виступити на міжнародних змаганнях – це зовсім інша атмосфера, інший рівень і все по особливому. Це просто щастя для спортсмена, починаючи від сніданку, а далі тренування, й нарешті гонки – відбори та фінали. Я обожнюю ці відчуття".

Про конкуренцію в Сегеді

"Так, я розуміла, що не приїдуть усі топові спортсмени через ситуацію в світі. Найбільше очікувала на зустріч з американкою Невін Харрісон. І коли зрештою дізналася, що вона приїхала - дуже зраділа. Я знала, що буду рівнятися на неї та зрозумію, який у мене рівень. Також була представниця Росії [Олеся Ромасенко], віце-чемпіонка світу-2019, яка фінішувала четвертою в Сегеді. Розуміла, що на Кубку світу зібралися каноістки достатнього високого рівня, зможу зрозуміти над чим потрібно працювати, а в яких елементах у мене все добре. Ці змагання мене запевнили, що я на правильному шляху і мене точно не зупинити".

Про виступ на олімпійській 200-метрівці та програш 0.02 секунди Харрісон

"Я одразу націлювалася на перемогу. Для чого їхати, якщо не думати про перемогу? Мені здається, це найголовніше. На 200-метрівці доволі успішно виступила, але до кінця незадоволена собою, адже знаю, що завжди можна краще: від перемоги відділило 0.02 секунди. Здавалося, що ми фінішували поруч, але перемога все-таки не моя. Але у той ж час це найважливіша медаль Кубка світу для мене: я програла Невін Харіссон, з якою хотіла змагатися. Програти такі атлетці - достойно, але думаю, що зрештою переможу її".

Підготовка та мотивація у 2020 році за відсутності змагань

У мене не було проблем з мотивацією взагалі. Новину про відміну Олімпіади в Токіо я не хотіла до кінця розуміти, але зробила для себе висновок: «Яка різниця – цього року чи наступного, вона все ж буде». Результат, який я буду показувати цього року та робота дасть мені додаткові можливості на наступний рік. Мене це зовсім не зупинило, вирішила, що це другий шанс, який дає мені всесвіт. Працюю з думкою, що могла б зробити щось не так, а тепер є ще один рік. Треба зібратися та показати усім, що все реально. Я розумію, що з кожним тренуванням я все ближче й ближче до своєї мрії".

Суспільне медіа

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.