- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Дарія Згоба: «Після тяжкої травми триває складний процес відновлення»

30 Березня 2010 (15:05)

Дарія Згода – здібна і дуже трудолюбива спортсменка. В свої двадцять років вона володіє неабиякою відповідальністю і знає, що результат понад усе, а тому ми вже багато років спостерігаємо за блискучими та неперевершеними виступами нашої гімнастки.

Українська чемпіонка народилася у Івано-Франківську. В п’ять років батько привів дівчинку в секцію гімнастики. Перші дитячі перемоги в змаганнях підказали усім, що треба працювати далі. І вже як результат – Даша Згоба є однією з лідерів національної збірної України.

«Я не обирала цей вид спорту, а обирали мої батьки і тепер я розумію, що вони зробили правильний вибір. Але треба сказати, що дуже багато залежить від тренера. Ніхто не казав моєму батько, до якого конкретно тренера мене відвести, але тато, інтуїтивно,  віддав до Оксани Крижанівської і, як згодом виявилося, це була моя доля. Оксана Іванівна стала моїм першим вчителем і дотепер ми працюємо разом. Ми вже багато років разом і розуміємо одна одну з півслова  - вона мені вже як рідна», - щиро ділиться з нами Даша.

15 років спортивного життя відсвяткувала минулого року Дарія і, погодьтеся, це не маленький термін.

«Я вже займаюся 15 років. Ми вирішили святкувати цю річницю. Вона була 20 вересня. І ми з батьками та тренером відзначили маленький творчий ювілей в Києві, оскільки я тоді була на зборах. Тепер я розумію, що якби не мої батьки, моя опора і підтримка, моя тренерка і подруга одночасно, я б так довго не витримала», - продовжує Даша.

Постійні тренування, збори, змагання, а тому часу на особисте практично не вистачає. Якщо видається вільна хвилинка, то Даша намагається проводити час на природі, погуляти по горах, поласувати шашликом і поплавати. Каже, що це і є її хобі.

«Коли сидиш на олімпійській базі, то можна сказати, що часу немає, тому що ти тренування тричі на день, сил на гуляння вже немає, просто хочеться морально перепочити. - каже Дарія, - Звичайно, різноманіття в житті спортсмена настає тоді, коли він виїжджає на змагання. Але про особисте життя в спорті, яким ти займаєшся з самого дитинства, мови не може бути».

Зараз у кар’єрі Дарії наступила невеличка пауза. Після тяжкої травми триває складний процес відновлення. У Даші повний розрив сухожилля на нозі. Місяць спортсменка провела в гіпсі, місяць відновлювалася в санаторії з батьками, а з лютого цього року перебуває у Івано-Франківську. Про свою травму гімнастка згадує з болем в очах.

«Я приїхала з чемпіонату Світу з Лондона і готувалася до міжнародного турніру у Франції. Дуже хотіла поїхати і показати  себе у багатоборстві. Я ретельно тренувалася на брусах, бо то моя гордість. Аби вразити усіх моя тренер і постійний інноватор завжди вигадує різні нові елементи, і мені це дуже подобається. Під час тренування я виконала всі комбінації, разом з новими елементами. Я просто була в шоці від задоволення. Виконала всі елементи на колоді, а на вільних вправах мене щось почала боліти нога, але я все ж вирішила зробити один підхід. І під час першої ж спроби моя зв’язка розірвалася просто як струна. Страшно то згадувати.

Зараз після травми пішов період відновлення. Я взагалі відновлююся дуже тяжко після звичайного відпочинку, а зараз тим більше. Окрім занять в залі, плаваю в басейні і,нарешті, маю можливість відвідувати університет, ходжу на пари кожен день, а тому викладачі дуже раді мене бачити. У викладачів професійний спортсмен асоціюється з такою людиною, яка весь час віддає спорту, а в університет з’являється лише для «галочки». Але я іншої думки. Щоб відчувати себе нормальною людиною, знаходитися в колективі, треба вчитися» - запевняє Дарія Згоба.

Сьогодні гімнастка навчається на третьому курсі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Спортсменки інших країн вважають Дарію достойною конкуренткою, здібною продемонструвати найвищій клас. Головна мета гімнастки – професійний і особистісний ріст, успішна реалізація усіх її зусиль.

Розмовляла Олена Яремчук.

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.