Тамара Смбатян: “У мене ще більше мотивації працювати над собою та ставати кращою”

Гандбол

Розігруюча Тамара Смбатян стала головною снайперкою збірної України на Чемпіонаті світу-2023 та була визнана найкращою гравчинею України 2023 року за підсумками голосування гравців та тренерів. Виступаючи у чемпіонаті Угорщини 28-річна гандболістка наразі є другим бомбардиром своєї команди «Альба Фехервар». 

Особливо важливими лідерські якості Тамари Смбатян мають стати зараз, коли збірна зазнала великих кадрових втрат, втім не може дозволити собі втрачати очки в найближчих іграх відбору на Євро-2024. Перед виїздом синьо-жовтих до Словаччини на два матчі проти Ізраїлю (29 лютого та 2 березня) вихованка ДЮСШ Городенка дала інтерв`ю прес-службі ФГУ.       

Як проходять збори в Ужгороді ? 

– Умови дуже хороші. Ми тут збираємося уже не вперше, тому всі, в принципі, знають і зал, і харчування, і проживання – все супер. На мою думку дуже добре, що збори проводяться в Ужгороді, тому що легіонеркам легше добиратися. Тому – все супер, все добре.

Востаннє команда збиралась, коли грала на Чемпіонаті світу, але відтоді сталося багато змін: багато нових гравчинь, відбулись зміни в тренерському штабі. Це вже нова команда?

– Так, зараз у нас дуже багато нових молодих гравчинь. Ми зібралися тут, скажу так, не знаючи одна одну. Деяких дівчат я побачила вперше на майданчику, ми не перетиналися з ними. Тому досить тяжко тактично, тому що дуже мало часу, лише два дні на збори. За короткий час нам доводиться награвати те, що ми награвали до того за декілька зборів.

Як справи у клубні? В останньому матчі «Альба Фехервар» поступилась «Бекешчаба» 24:29, але ти закинула 7 м’ячів.

– Так у себе в клубі я багато граю, і я цьому дуже рада. Я там вже третій рік, тому мені комфортно, добре. Навіть тоді, коли я не закидаю, тренер дає мені трошки більше шансів, я граю по 60 хвилин. Так, на жаль, ми поступилися в останньому матчі, у першому таймі ми вигравали, у другому – трохи підсіли в захисті, багато не забили один в один і програли. Але чемпіонат у нас досить цікавий, тяжкий, тому ми не опускаємо руки, у нас ще багато ігор попереду. Я думаю, що все буде добре.

Ти другий снайпер в команді. 

– Здається, так. Я не дуже за цим слідкую. Мені важливо, що команда вигравала. У топ-10 снайперів ми двоє з «Альби Фехервар». 

До збірної повернулась лінійна Лілія Горільська (“Майора Будаорш”, Угорщина). Не так давно ти грала проти неї в чемпіонаті Угорщини. У якій формі вона зараз?

– Ліля також грає багато. Коли ми грали в Угорщині проти них, Ліля грала, здається, мінімум 45 хвилин. Вона одна з лідерів своєї команди. З нею легко грати в захисті, їй дозволяє зріст не виходити високо, блокувати. Лілю я знаю давно. Я рада, що вона нам зможе дуже допомогти, насамперед, в захисті.

У збірній змінився тренер. Як це сприйняла команда?

– З Борисом Миколайовичем (Чижовим) я не мала нагоди працювати раніше. Я тоді не виступала за збірну. Тому зараз це для мене новий досвід. З Віталієм Миколайовичем ми працювали разом вже три роки. Зараз поки все нормально, набираємось досвіду, розуміємо один одного. Подивимось, як буде далі.

Що очікувати від збірної Ізраїля?

– Ми неодноразово з ними зустрічалися, для нас це закінчувалось добре – перемогою. І я сподіваюсь, що так і залишиться.

Тебе визнали найкращою гравчинею України 2023 року. І це думка професіоналів – гравчинь та тренерів. Поділіться, будь ласка, емоціями.

– Мені дуже приємно! Я хочу подякувати всім, хто за мене голосував, хто у мене вірив! Це було дуже неочікувано для мене. І це мені дає набагато більше мотивації і сили працювати над собою і бути найкращою.

ФГУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *