Понад 300 дітей-спортсменів вивезла за кордон Федерація волейболу України.
За місяць війни Федерація волейболу змогла не тільки евакуювати спортсменів, а й організувати їхнє проживання, тренування та підготовку до змагань. Велику фінансову та організаційну допомогу надали Польща, Чехія, Італія, Латвія.
«Незважаючи на війну, ми маємо думати про майбутнє, про те, що наші діти не можуть залишитися без тренувань. Тому Федерація думає не лише про безпеку спортсменів, а й про світовий волейбольний рейтинг, і про майбутні змагання, в яких ми неодмінно перемагатимемо», – розповідає Михайло Мельник, президент Федерації волейболу України. Вже евакуйовано спортсменів з Харкова, Запоріжжя, Полтави, Коростеня, Ємільчино, Миколаєва, Івано-Франківська, Луцька, Сум, Чернігова, Прилук… Наразі організовано евакуацію спортсменів з Бахмута.
Михайло Мельник пишається своїми партнерами та друзями з Європи, які прийняли наших дітей: «Федерації Польщі, Чехії, Італії та Латвії не лише забезпечують проживання, а й повністю взяли на себе все забезпечення, включаючи тренування та підготовку до змагань. Більше того, наші партнери самостійно забирають наших дітей із польського кордону. Алгоритм такий: ми збираємо групи у Львові і далі відправляємо автобусами за польський кордон. Є у нас провідник Святослав Оробко– він не тільки знає всі маршрути та особливості перетину кордону, а й стежить на якому з пропускних пунктів менше людей та немає заторів. Та й сам ще може встати о 23:00 з ліжка і проїхати 200 км вночі, щоб перекинути делегацію з одного на інший прикордонний перехід для швидшого його перетину. Про це може добре розповісти Анжела Зінченко,яка після блокади в Харкові і трьохдобового переїзду до кордону телефонувала мені о 01 годині ночі і зі сльозами говорила про велике серце Святослава Оробка і Катерини Біляченко (Генсека ФВУ). Велику допомогу в цьому надає польська Федерація волейболу та й усі поляки».
Дві українські команди U-18 та U-20 вже десять днів готуються до змагань у Чехії у містечку Міклов, у чудовому місці за один кілометр від австрійського кордону. Усі витрати та організацію взяли на себе чехи.
Вчора до Латвії відправили молодшу групу волейбольної академії «Прометей»– діти отримали всі умови для життя та для тренувань за рахунок наших латвійських друзів. Латвія готується прийняти ще 60 наших спортсменів.
Ще 32 спортсмени виїжджають 29 березня до Мілана – автобуси вже чекають на нас на польському кордоні.
Зі зрозумілих причин, в умовах важкої війни, у міністерстві спорту грошей немає – всі ресурси потрібні на фронті. На сьогодні є кошти лише на підготовку елітних спортсменів, які готуються виступати на Олімпіаді в Парижі. І саме тому така важлива і цінна допомога наших європейських друзів. «Викручуємось як можемо, – каже М. Мельник. – Ми могли б відмовитися від усіх змагань, нас зрозуміли б у всьому світі. Але я як президент розумію, що ми багато втратимо – у спортивній формі, іміджі,волейбольних рейтингах. Тому Федерація працює цілодобово. За U-21 вже домовилися – команда буде готуватися в Австрії на базі національної збірної, U-22 тренуватиметься в Естонії. Чоловіча національна збірна також готуватиметься до Євроліги в Естонії – вже домовилися зі збірними Фінляндії та Естонії про спільні тренування. З жіночою національною збірною складніше, поки не розумію куди їх можна прилаштувати – чекаю на відповідь від Чехії, але, можливо, доведеться зовсім відмовитися від їхньої участі цього сезону. Федерація працює наповну. Великий об’єм роботи виконує Катерина Біляченко, наш генеральний секретар Федерації. Не залишається осторонь і міністерство молоді і спорту – допомагає з організацією перетину кордону спортсменами. У неділю була проблема – не випускали тренерів U-18, попри підготовлені документи. Я зв’язався з міністром Вадимом Гутцайтом і він буквально за лічені хвилини допоміг вирішити цю проблему особистим дзвінком на кордон».
Іде робота і до підготовки до ігор у Євролізі. Наразі вирішується питання не лише про участь України, а й про забезпечення наших спортсменів за рахунок коштів країн-учасників.
Не залишилася осторонь Федерація й у визначенні справедливого іміджу країни-агресора. Вже в перший день війни були розіслані листи на ЄКВ з вимогою зняти російські команди з усіх міжнародних змагань та на ФІВБ з вимогою відібрати в Росії право проведення фіналу ЧС 2022.І ЄКВ і ФІВБ спочатку не дослухались до наших вимог. Та ми пішли дальше. Всім 55 країнам-членам ЄКВ(крім росії) ми надіслали листи з пропозицією підтримати нашу ініціативу, так би мовити знизу. І ЄКВ пішла на наші вимоги. Ми також звернулись до всіх 23-ьох фіналістів ЧС відмовитись від участі у фіналі ЧС в країні -агресора. Першою відреагувала Франція, за нею – Польща, і вже потім реакція пішла як снігова куля – Росію позбавили права приймати фінал ЧС2022!
«За цей місяць я отримав сотні дзвінків, смс від представників багатьох країн світу з пропозиціями допомоги,підтримки…, але жоден росіянин чи білорус не висловив участі. Лише один високопоставлений російський волейбольний функціонер зателефонував та вибачився», – каже президент ФВУ.
Сьогодні волейбольна спільнота, як і вся Україна, бореться за нашу свободу. Кожен на своєму місці, крок за кроком, йдемо до ПЕРЕМОГИ!!!
Слава Україні!
Пресслужба ФВУ