Ольга Алексейчик: “Дуже пишаюсь дівчатками збірної U-18, вони моя друга сім’я”

Баскетбол Пряма мова ТОП

В Дебрецені в п’ятницю завершився чемпіонат світу з баскетболу 3х3 у віковій групі U-18, на якому обидві українські збірні увійшли у топ-5 і показали кращі результати в історії.

Жіноча збірна зі Світланою Полянцевою, Єлизаветою Радловською, Єліною Синяковою і Таїсією Виповською під керівництвом Ольги Алексейчик стала п’ятою, вигравши групу, потім програвши Китаю і ставши кращою за додатковими показниками серед збірних, що поступились в чвертьфіналі.

Головний тренер жіночої збірної U-18 Ольга Алексейчик по поверненню в Україну прокоментувала виступ дівчат на чемпіонаті світу 3х3.

– Загалом здобули класний результат – п’яте місце на чемпіонаті світу, друге серед європейських збірних. Але я просто знаю на що дівчата спроможні. Якби вони показали свій максимум, реалізували повністю свій потенціал, я впевнена, що ми були б на вищих позиціях.

Але це спорт, це баскетбол 3х3. Десь ми перенервували, але здобули цінний досвід.

Дівчата – великі молодчинки. Якщо брати до уваги, яке в них було напружене літо, де вони пограли в збірних 5х5 і на цей чемпіонат світу приїхали грати десь на вольових, то їм велика повага.

– Що сказали дівчатам після завершення чемпіонату світу?

– Вони моя друга сім’я. Моє друге літо пов’язано з цими дівчатами. Я ними дуже пишаюсь. Сказала їм, що вони повинні знати, що ті збірні, які були вище – вони не сильніше нас і ми теж достойні бути на п’єдесталі. Якщо впоратись з емоціями і зіграти на своєму максимумі, то ми такі ж сильні, як і вони. Просто вони звикли перемагати, а ми психологічно ще десь не готові перемагати. Нам не вистачає віри, що ми такі ж круті.

– Чи повністю Ви залишились задоволеними тим, як команда пройшла груповий етап?

– Дівчата перемогли у всіх трьох іграх, але я була трохи незадоволена тим, як вони перемогли. Ми розуміли, що суперники трішки нижче рівнем і ми повинні були заздалегідь готуватись до суперників у чвертьфіналі, відпрацьовувати як ми будемо грати. Але це все таки діти і вони трохи грають по своєму. Звичайно, що молодці – пройшли груповий раунд без поразок, але далі спіткнулись в чвертьфіналі на збірній Китаю.

Чого не вистачило з Китаєм? Можливо дисципліни. Ми готувались, знали, як треба грати, як захищатись. Можливо, через надмірне бажання десь перегоріли. Не вистачає терпіння дограти правильно до кінця.

– Наскільки було важко при такому форматі, коли фактично турнір розтягнутий на 5 днів?

– Цей розтягнутий формат як тренеру мені не дуже подобається. В дні без ігор у нас було виділено лише 30 хвилин тренувань на змагальному корті, тому важко було тримати дівчат у тонусі. Це дає момент розслаблення, особливо після ігор в групі, де окрім матчу з Мексикою нам вдалось дуже впевнено виграти. Десь не вистачило сильного суперника в групі, який би показав дівчатам, що в плейоф буде важко. А словами не завжди вдається налаштувати.

– У збірної була гарна підтримка. Багато було українських вболівальників?

– Ми зустрічали кілька людей з України, які приїхали нас підтримувати. Приїхав Валерій Жартун з дружиною. Ну і звичайно обидві збірні вболівали одна за одну на трибунах так, що, напевно, нас і через екран було чутно. Ми не боялись зірвати голос під час матчу, і це надихало.

Хотіла б сказати про хлопців декілька слів. Вони такі молодці. Їх кураж – до мурашок. Просто не передати словами, з якою мотивацією грали хлопці і це передавалось і дівчатам теж.

– Що значить для українського баскетболу 3х3 те, що обидві наші збірні U-18 в топ-5 чемпіонату світу?

– Це дуже важливо. В баскетболі 3х3 Україну вже поважають, десь навіть бояться. До нас готуються, знають, що ми сильні конкуренти.

– Ви молодий тренер, але вже маєте серед своїх досягнень топ-5 чемпіонату Європи минулого року і топ-5 чемпіонату світу цього року. Такі досягнення мотивують далі працювати?

– Звичайно це мотивує. Але повторюсь, ми не встрибнули вище голови, не досягли чогось неймовірного. Я знаю, де ми можемо бути насправді, тому це велика мотивація і для мене, і для дівчат. Ми ще не показали того, на що спроможні і хочеться ще “грюкнути дверима”.

ФБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *