«Полісся» – «Прикарпаття» – 2:0. Огляд

Друге коло в Першій лізі розпочалося матчем першої та четвертої команд західної групи.

Полісся після перемоги 2:0 над Карпатами йде одноосібним лідером з 4-очковою перевагою над найближчим переслідувачем. Прикарпаття – четверте з 10 очками, причому зовсім поруч тернопільська Нива, що змушує івано-франківців у кожному матчі грати винятково на перемогу. В минулому турі гол Цюцюри з пенальті дозволив прикарпатцям здолати вдома Епіцентр, який вони не пустили на друге місце.

Тож лідер і фаворит сезону змушений був з усією відповідальністю поставитися до візиту цього суперника, попри те, що в першому колі розгромив Прикарпаття 3:0 на його полі, та й загалом зберігав перевагу в історії протистоянь (+3=2‒2; 11:7). До слова, від 1960 року команди міст Житомира та Івано-Франківська провели між собою 57 матчів на всеукраїнському рівні: 23 виграли поліщуки, 12 нічиїх, 22 – перемоги прикарпатців (голи ‒ 68:64 на користь Полісся).

Тепер щодо складів. У Полісся відзначаємо довгоочікуване повернення Нестерова – через травму досвідченого захисника Полісся навіть змушене було підписати екс-оборонця дубля Спарти (Прага) Червака, тепер же Андрій вперше в новому сезоні виходив на поле. У Прикарпаття продовжуються серйозні кадрові проблеми: все ще в лазареті Писко, Волошинович і Оринчак, а це все лідери колективу. Проблеми з флангами змусили тренерський штаб гостей перебудовувати задню лінію та випускати зовсім молодих гравців у середню.

Можливо, саме цей фактор і зіграв свою роль в подіях дебюту зустрічі. Пересічний кутовий від Козака завершився раннім взяттям воріт Прикарпаття. Взагалі на подачу від правого прапорця висувався Будківський, але кремезний нападник лише відвів за собою захисників. Насправді ж саме Андрій Нестеров замкнув подачу на дальній стійці – 1:0. Оце так повернення в гру! Десятий м’яч без відповіді в останніх п’яти турах поліщуків.

Надалі житомиряни продовжували контролювати гру. Непогано пробивав по воротах Будківський, а буквально через кілька хвилин необачний пас Аксьонова перехопив Вакула, і на чужій половині поля пішла масована зворотна атака Полісся. Грицук підключив у центрі Козака, Артем елегантно обійшов суперника і ударом з-за меж карного майданчика з лівої ноги доправив м’яча в дальній нижній кут – 2:0. Другий гол у сезоні для півзахисника при трьох асистах.

Ще до перерви доводити рахунок до розгромного міг Вакула, натомість після відпочинку могло повертати інтригу в зустрічі Прикарпаття. Гості прорвали лівий фланг оборони Полісся, Бучакчийський оминув, наче стоячого, Нестерова й викотив зручну передачу на Цюцюру, от тільки удар Василя виявився засильним – вище воріт. Пізніше Цюцюра підключав уже Рудюка, проте той із «позиції ван Бастена та Реброва» також запустив м’яча над поперечиною.

Проте, якщо й були у гостей якісь сподівання на порятунок, вони зникли після вилучення – Бучакчийський посперечався з арбітром, отримавши другу жовту та червону картки. Сталося це, коли півзахисник гостей апелював після призначення пенальті (Козак видав слаломний рейд і перед воротами його зачепив Матушевський). Втім, воротар Герич парирував удар Будківського з 11-метрової позначки, а захисник Француз на лінії відбив добивання від Морозка.

Надалі команди грали вже для вболівальників: Герич потягнув ще один випад Будківського (цього разу головою з гри), а Кудрик виручив після виходу на нього Стадника. В бадьорому обміні моментами суперники дійшли до завершення зустрічі, яка залишає Полісся одноосібним лідером Групи «А» незалежно від матчів суперників (22 очки). Четверте місце Прикарпаття відтепер залежатиме від матчів переслідувачів – зокрема, Ниви та Діназу. Решта матчів 8-го туру розставлять все по своїх місцях. 490 хвилин (п’ять з лишком матчів!) не пропускає голкіпер житомирян Олег Кудрик, і це найбільша «суха» воротарська серія в поточному сезоні.

Man of the Match: Артем Козак (Полісся)
Гол, асист і зароблений пенальті – повний джентльменський набір від провідного хавбека житомирян.

Sport Arena

Чемпіонат України. VBET UA Перша. 8 тур
«Полісся» (Житомир) – «Прикарпаття ЗСУ» (Івано-Франківськ) – 2:0 (2:0)
 Нестеров (4), Козак (27).
На 75-й хвилині Будківський (“Полісся”) не реалізував пенальті (воротар).

Полісся: Кудрик, Морозко, Гітченко, Нестеров (Червак, 60), Морговський (Шаповал, 60), Козак, Огіря, Кушніренко, Вакула, Грицук (Янаков, 60), Будківський.
Прикарпаття: Герич, Борисевич, Аксьонов, Француз, Матушевський, Бучакчийський, Демків (Кузьмин, 78), Соловйов, Рудюк, Цюцюра (Барчук, 62), Стаднік (Дитко, 88).
Попередження: Вакула (65), Морозко (72), Червак (90+2) – Борисевич (3), Демків (41), Бучакчийський (71).
Вилучення: Бучакчийський (74, друге попередження).

14 жовтня 2022 року, 12:00. Житомир, Центральний міський стадіон. +14 С.
Арбітр: О.Когут (Тернопіль). Асистенти арбітра: П.Почепецький (Дніпро), С.Наскалов (Мукачево).
4-й арбітр: П.Дубровець (Житомир). Спостерігач арбітражу: Е.Валенко (Львів).

Полісся у емоційному матчі переграє Прикарпаття

Матчем у Житомирі відкривався восьмий тур у Першій лізі. Непереможне “Полісся” приймало непоступливе “Прикарпаття”. Господарі вже на початку зустрічі продемонстрували своє налаштування на гру і виправдали статус фаворита. Козак подав з кутового на ближню стійку, Гітченко продовжив, а Нестеров з декількох метрів розстріляв ворота Герича – 1:0. Відзначимо, що досвідчений захисник у цьому матчі повертається після травми. Андрій у нинішньому сезоні ще не грав. Житомирська команда на власному полі забиває вже впродовж 13-ти матчів.

Пропущений м’яч змусив гостей грати сміливіше, але підопічним Рипана не вистачало завершального пасу. Захисники “Полісся” не відчували проблем, а в Кудрика взагалі роботи не було. Після середини першої половини зустрічі швидка атака вдалася господарям, але Герич у стрибку парирував удар Будківського з району одинадцятиметрового. Не пройшло і хвилини, як “Полісся” відзначилося вдруге. Артем Козак наважився на удар з-за меж штрафної і фортуна посміхнулася хавбеку – 2:0. На перерву команди пішли за комфортної переваги лідера групи.

Вже на першій хвилині другого тайму мав забивати Цюцюра, але капітан “Прикарпаття” з вигідної позиції пробив вище воріт. Після перерви характер гри не змінився. “Полісся” вміло грало за рахунком, а у “Прикарпаттю” не вистачало холоднокровності у завершальній третині поля. Наче і непогано грали гості, але довести до логічного завершення свої атаки не могли. На 70-й хвилині відзначився Стаднік, але арбітр скасував цей забитий м’яч через положення поза грою.

У наступній атаці Матушевський збив Козака і арбітр призначив пенальті. До того ж, другу жовту за розмови отримав Бучакчийський. Одинадцятиметровий Будківський реалізувати не зміг. Блискуче зіграв Герич. У підсумку, матч завершився перемогою “Полісся” – 2:0. У активі житомирян 22 очка і лідируюча позиція.