У новому сезоні чоловічої Вищої ліги зіграють 14 команд

Баскетбол Пряма мова ТОП

Заступник генерального секретаря Федерації баскетболу України Лариса Шабанова в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповіла про те, чого чекати від нового сезону у чоловічій Вищій лізі. Лариса Олексіївна поділилася думками щодо підвищення рівня турніру та назвала кількість команд, які візьмуть участь у чемпіонаті. Склад учасників Вищої ліги сезону 2021/22 буде оголошено незабаром. 

Що дасть підвищення рівня Вищої ліги українському баскетболу? Чому це стало одним із пріоритетів? 

– У попередні роки Суперлігу вдалося вивести на рівень хорошого продукту, який готові показувати у своєму ефірі чотири національні телевізійні канали. А що ж жіночі команди, чоловічі Вища і Перша ліги? У цих лігах є чим пишатися – хороший спортивний рівень, яскрава боротьба на майданчиках, свої вболівальники, і ми розуміємо, що незважаючи на економічні труднощі, треба покращуватися и розвиватися далі, демонструвати баскетбол цих команд якомога ширше, покращувати ігрові зали, трансляції, маркетинг клубів та роботу з уболівальниками. Відповідно до вимог ФБУ, ці клуби вже почали робити дво- та трьохкамерні трансляції з коментаторами та титруванням, з’явилися післяматчеві пресконференції – і їх дивляться. 

Вища ліга – це вже сегмент професійного баскетболу, і ці клуби мають відповідати нормам професіоналів. Підхід деяких команд у маркетинговому та організаційному плані радує, деяким треба ще багато працювати. До участі у Вищій лізі наступного сезону допущені 14 команд. Менеджмент деяких команд, що грали у попередньому сезоні, ще не дотягує до того рівня, який ми хочемо бачити. У Вищій лізі обов’язкові трансляції у три камери та коментатор, відповідній бюджет клубу та рівень його маркетингу, наявність глядацьких місць – не менше 300 уболівальників. Важлива «картинка» ігрового залу – гру має бути комфортно дивитися не тільки з трибуни в залі, але й на екрані.  

Ми бачимо наступний чемпіонат привабливішим для спонсорів та партнерів, і хочемо зробити суттєвий крок уперед у розвитку жіночих ліг, чоловічих Вищої та Першої. Вони в тіні Суперліги, та зараз це основний курс, який особисто курує президент ФБУ – Михайло Бродський. Він хоче побачити у нижчих дивізіонах продукт, який буде на порядок якісніший, і приділяє цьому дуже велику увагу.

Уже відомий склад учасників та формат чемпіонату 2021/2022? 

– За підсумками ліцензування до змагань чоловічої Вищої ліги допущено 14 команд, які зіграють на першому етапі в двох групах чотирьох круговий турнір, на другому етапі – стикові ігри з командами іншої групи. Команди, що посідають перші вісім місць в регулярному сезоні, в іграх плей-оф визначать переможця та призерів Вищої ліги.

ФБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *