Роман ГРИГОРЧУК: “Не пригадую, скільки років тому ми мали такого рівня збірну, як зараз”

Пряма мова Футбол

Футболісти збірної в України в один голос запевняють – у Глазго було зроблено лише пів справи, попереду Кардіфф. Погоджується з футболістами і наставник одеського Чорноморця Роман Григорчук.

Відомий український фахівець закликає футбольну спільноту передчасно не впадати в ейфорію і підійти до недільної битви максимально сконцентрованими. Стримана радість, особливе покоління та один Бейл у полі не воїн – про все це у розмові Романа Йосиповича з Футбол 24.

– Скажу вам чесно – у цій ситуації я б менше говорив і лише тихо радів тому, що відбулося вчора. Збірна дуже добре грала і досягнула чудового результату – мені сподобалося. Важливо те, що наші футболісти змогли показати свою перевагу у класі та швидкості. Слід розуміти, що команда дуже правильно підготувалася.

– Менше слів, щоб це не завадило в процесі налаштування на Уельс?
– Власне, якісна підготовка стосується психологічного та емоційного аспектів. Зараз треба тільки в душі радіти, що у нас все гаразд, утім менше про це говорити. Маємо спокійно чекати до неділі, не смикати футболістів і зберегти той стан. Усі розуміють важливість цих ігор – ми бачимо, у який час вони відбуваються. Я десь трішки боявся, що це нам зашкодить. Тому повторюся, що тренерським штабом була проведена величезна та загалом ідеальна робота – команда виглядала чудово.

– Збірна Петракова за підсумками вчорашньої гри отримала чудову пресу і відверто вразила.
– У нас просто прекрасна збірна! Така плеяда футболістів – я не пригадую, скільки років тому ми мали такого рівня команду, як зараз. Дай Боже перемогти Уельс і грати на чемпіонаті світу. У цієї збірної великий потенціал і ми здатні досягати серйозних результатів.

– Хто найбільше вам сподобався у вчорашній грі?
– Повернуся до своєї першої репліки – я б зараз навіть футболістів закликав нічого не читати, нічого не слухати. Просто знати своє. Вони молодці, красені! Вони у відмінній формі, вони готові до наступної гри. І зараз в жодному разі не варто когось виділяти чи критикувати. Це зайве. Журналісти у цьому повинні допомогти. Нам не треба хвалебності чи критики – тільки затишшя. Треба тихо сидіти і чекати наступної гри. Тренер розуміє, які помилки необхідно виправити. Наш вихід на ЧС – це буде надзвичайна подія, яка нестиме сигнал для країни у всіх контекстах.

– Коли рахунок став 2:0, ближче до середини другого тайму склалося враження, що Україна підсіла у фізичному плані. Вам так не здалося?
– Ні, не можу вас підтримати у тому, що ми були неготові фізично. Майже всі футболісти, за виключенням кількох, мали ігрову практику. Можливо, десь тонусу не вистачало, так. Думаю, українці самі відчували, що на голову сильніші за суперника. Ви бачили, яку перевагу у швидкості ми мали. В головах з’явилося усвідомлення того, що ця гра від них нікуди не дінеться. Мабуть, це трохи завадило і добре, що все саме так закінчилося. Знаєте, як у футболі буває. Я чомусь впевнений – якщо треба було б додати і діяти ще інтенсивніше, ми б це зробили. Плюс – стратегічно хлопці розуміли, що попереду ще один матч.

– Першу заміну український тренерський штаб зробив тоді, коли Шотландія провела три заміни. Як вам вихід Мудрика, Довбика, Шапаренка та Зубкова?
– У нас досвідчений тренерський штаб – впевнений, що заміни у районі 70-ї хвилини планувалися. Це було доречно і правильно. Коли тренер має у своєму розпорядженні таких кваліфікованих футболістів – такі заміни повинні бути постійними. Як на мене, для вінгера достатньо зіграти 70 хвилин, треба мати рівноцінну заміну. Як правило, це додає швидкості в атаці. А згадайте, як класно відпрацьовував у обороні Ярмоленко. Свіжий виконавець зберігає темп в атаці та організованість в обороні.

– Динамічна гра на полі гармонійно поєднувалася з чудовою атмосферою на трибунах. Шотландці вболівали за своїх, але з максимальною повагою ставилися до гостей.

– Атмосфера була дуже солідною. Це заслуга не лише господарів, а й українських вболівальників. До речі, я читав розповіді наших гравців, що під час їхніх прогулянок у Глазго тамтешнє населення зустрічало їх гаслом “Слава Україні!” Це велика повага до нас у світі – авторитет України безумовно виріс.

– Попереду Уельс. Слід очікувати ще складнішої гри?
– Майбутній суперник вищий за класом. Якщо проти Шотландії ми суттєво переважали за індивідуальним рівнем, то перед Уельсом я такої великої різниці не бачу. Проте це не той випадок, коли нам доведеться робити щось неймовірне – ми просто маємо використати свій потенціал, як і вчора. Необхідно правильно в емоційному аспекті підійти до гри у Кардіффі. А в плані майстерності ми точно не слабші.

– Фактор Гарета Бейла матиме значення?
– У футболі одна людина нічого не вирішує. Так, від Бейла можна чекати різного. На відміну від гри за Реал, у збірній він завжди видає дуже сильні поєдинки. Утім це всього лиш один виконавець. А у нас команда, майстри, футболісти дуже високого рівня. Важливо тільки добре спрацювати в психологічно-емоційному стані.

Футбол 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.