Україна програла Франції матч відбору на Євробаскет-2023

Жіноча збірна України поступилась Франції 88:109 у виїзному матчі відбору на Євробаскет-2023.

Українки не надто вдало почали матч в захисті, поступаючись в середині першої чверті 10 очок. У француженок “пішов” кидок – 71% влучань, в тому числи 4/5 триочкових за першу чверть і в результаті 32:20 після перших десяти хвилин гри.

Втім, уже в другій чверті українки заграли агресивніше, надійніше в захисті і перевага суперника почала танути. В середині чверті наша збірна зрівняла рахунок 37:37 і не відпустила господарок в новий ривок. Якщо в першій чверті у нас було 2 точних дальніх, то у другій – 6, а всього за другу десятихвилинку українки набрали 30 очок. Француженки щільно грали з Аліною Ягуповою, яка за половину гри набрала 9 очок, але у нас пішла гра у Ольги Мазніченко (13 очок та 7 підбирань) та у Вікторії Балабан (11 очок). В результаті на велику перерву команди пішли за рахунку 54:50 на користь Франції.

У третій чверті результативна гра команд продовжилась – Франція набрала 32 очки з 100% влучності двоочкових, ми відповіли 26 очками з 3 з 6 дальніми. Нажаль, старт останньої чверті знову залишився за Францією, яка збільшила свою перевагу до 21 очка. Все, що намагались українки до кінця зустрічі, це зменшити відставання до очок, але Франція утримала перевагу 21 очко, відігравшись після -19 у Києві і отримавши перевагу в особистих зустрічах з нашою збірною.

Найрезультативнішою в складі нашої збірної стала Аліна Ягупова з 28 очками, 5 підбираннями та 6 передачами, але у Аліни лише 2 з 13 дальніх в цьому матчі. Ольга Мазніченко зробила дабл-дабл з 16 очками та 10 підбираннями.

Друга поразка поспіль погіршила становище України у відборі на Євробаскет-2023, але все команди Срджана Радуловича буде вирішуватись в лютому наступного року в домашньому матчі проти Литви.

Франція – Україна 109:88 (32:20, 22:30, 32:26, 23:12)

Україна: Дубнюк 12 + 5 передач, Ягупова 28 + 5 підбирань + 6 передач – 7 втрат, Мазниченко 16 + 10 підбирань, Юркевічус 5 + 5 підбирань, ФІЛЕВИЧ 3 – старт; Балабан 14, Уро-Ніле 8 + 5 підбирань, Дацько 2, Горобець 0, Гаврильчик 0