Євген Марусяк – у топ-20 на чемпіонаті світу

Зимові ТОП

Покращив попереднє досягнення на 11 місць.

22-річний український стрибун з трампліна Євген Марусяк встановив найкращий результат України в історії у цьому виді спорту на рівні чемпіонату світу. Сталося це у змаганнях на нормальному трампліні на світовій першості, що триває у словенський Планиці, де він фінішував 17-м.

На ЧС-2023 зі стрибків з трампліна Україна в чоловічих змаганнях представлена двома стрибунами: Євгеном Марусяком та Віталієм Калініченком. Кваліфікаційний раунд вдалося подолати лише Марусяку, він показав 39-й результат. Калініченко фінішував 51-м у кваліфікації і зупинився в одній позиції від проходу до наступної стадії змагань.

Результати кваліфікації у безпосередньо основних змаганнях не враховуються, тож усе розпочалося з нуля на другий змагальний день. У першому раунді стрибунам потрібно потрапити у топ-30 найкращих з 50-ти учасників, аби відібратися до другого стрибкового раунду.

Євген Марусяк з цим завданням впорався: він виконав стрибок на 97.5 метра, отримав за нього сумарно 116.8 бала та опинився на 29-му місці! Результати першого раунду були дуже щільними, усього 0.7 бала відділили Марусяка від 31-го місця.

Таким чином, Євген Марусяк став першим в історії України стрибуном, який потрапив у топ-30 найкращих на нормальному трампліні. І це лише третє в історії загалом потрапляння у топ-30 найкращих на будь-яких особистих змаганнях на чемпіонаті світу зі стрибків з трампліна.

Однак у другому раунді Марусяку вдалося значно покращити цей результат! Він виконав стрибок на 103 метри, який на певний час став рекордом трампліну (і загалом другий найдальніший стрибок в історії трампліну). За цей стрибок Євген отримав 119.9 бала, а в сумі – 236.7 бала!

За другий раунд Євген Марусяк відіграв дванадцять позицій і зрештою фінішував на 17-му місці. Це найкращий результат в історії України на рівні чемпіонату світу.

Найкращі результати в історії України на ЧС зі стрибків з трампліна

  • 17-е місце: Євген Марусяк (нормальний трамплін, 2023 рік)
  • 28-е місце: Володимир Бощук (великий трамплін, 2009 рік)
  • 29-е місце: Віталій Калініченко (великий трамплін, 2021 рік)

Як оцінив свій виступ Євген Марусяк

Одразу після старту Євген Марусяк дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт:

“Секрет успіху я не можу вам сказати. Я ж простий хлопець, не знаю…У мене виходить, і я цим задоволений. Мабуть, секрет успіху – це натхнення та праця і сила духу. На мою думку, це саме так. Це дуже-дуже неочікуваний результат для мене. Я і не міг подумати, що таке може статися”, – заявив Марусяк.

Перемогу на нормальному трампліні здобув поляк Пьотр Жіла, який відіграв 11 позицій у другому раунді та захистив звання чемпіона світу. Він, до речі, відібрав рекорд трампліна у Марусяка – стрибнув на 105 метрів.

Які рекорди встановив Євген Марусяк у сезоні 2022/23

  • Рекорд України за дальністю стрибка: 210 м (перший в історії, хто полетів за 200 метрів)
  • Перша перемога в історії України на рівні Континентального Кубка
  • Перший за 13 років фініш для України у топ-30 Кубка світу, уже таких два у Марусяка.

Суспільне спорт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *