У Солотвинській громаді, що на Івано-Франківщині, розпочалися змагання з пішого мандрівництва “Стежками героїв”. Цьогоріч учасники змагатимуться у чотирьох категоріях, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/2e72e50e1b8913dd.jpg)
Голова оргкомітету змагань Микола Бігус каже: дистанції маршруту розподіляються за навантаженням та відстанню.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4cf86068b533d16b.jpg)
“Перша категорія — 120 км. Цей маршрут долають найбільш досвідчені мандрівники. Тривалість руху по ньому триватиме приблизно чотири дні. Наступна категорія — 80 км. Цю дистанцію мають пройти дорослі та юнаки — неповнолітні учасники. Четверта категорія — це сімейні команди, які мають пішки пройти 25 км”, — говорить Микола Бігус.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/9f19b18266c50ecf.jpg)
Маршрути для учасників, які вони долатимуть пішки, позначать на карті. На окремих ділянках будуть технічні етапи, серед них — спуск зі скелі, рух колодою і паралельний спуск.
Участь у змаганнях у 2023 році беруть понад 300 людей з різних міст України. Серед них — Микола Калько з Черкас. Разом із друзями він подолає 80 км.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/ce79b3b1ab4c317e.jpg)
“Я вже ходив багато пластових акцій, таких як осінній та весняний рейд, але вони не передбачені в горах. Окремо ходив у гірські мандрівки, проте не брав участі саме у таких маршрутах, на 80 км. Цю відстань плануємо пройти за два дні”, — каже Микола Калько.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/8cdf59f13a775326.jpg)
На цьогорічні змагання “Стежками героїв” приїхав разом із сім’єю Ярослав Цегура з Києва. Хлопець з друзями долатиме 80 км, а батьки з молодшим братом — 25.
“Я — пластун, і йду зі своєю пластовою командою. Вирішив, що моїм батькам і молодшому брату буде цікаво взяти участь у змаганнях. Це їх “прокачає”, зокрема й мого брата”, — говорить Ярослав Цегура.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/622ea958294325b6.jpg)
Уперше візьме участь у пішому мандрівництві Олександра Катеринчук з Бучача. Дівчина подолає дистанцію у 80 км.
За словами голови оргкомітету Миколи Бігуса, змагання “Стежками героїв” проходять на Івано-Франківщині вже 21 рік поспіль. Назва пішого марафону — символічна, адже учасники йдуть маршрутом боїв, що відбувалися на цій території у давнину.
!["Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв". На Прикарпатті стартували змагання з пішого мандрівництва](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/c1e3b19e7d738995.jpg)
“Змагання народилися як вшанування пам’яті січових стрільців, які мали бій на горі Маківці. Саме з такою метою обирався маршрут, щоб йти місцями, де були бої, загинули повстанці чи були криївки. Ми будемо на терені Солотвинської громади, де діяв курінь УПА “Сивуля”. Відповідно — відвідаємо місце загибелі курінного — там, де його поховали”, — каже Микола Бігус.