Юрій Процюк: “Я радію за дівчат, які мають характер, вони непоступливі, як всі українці. Перемога буде за нами”

Баскетбол

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 посіла перше місце в групі на відбірковому турнірі чемпіонату Європи у румунській Констанці і кваліфікувалась на континентальну першість.

Підопічні Юрія Процюка у відборі перемогли збірні Сербії, Данії, Іспанії та Швейцарії і в вересні зіграють на чемпіонаті Європи в Єрусалимі.

Прес-служба ФБУ одразу після завершення успішного відбору зв’язалась з Юрієм Процюком, який прокоментував виступ дівчат.

– Емоції звичайно позитивні, дівчата – молодці. Вони зробили більше, ніж від них очікували. Вони кваліфікувались напряму на чемпіонат Європи, з першого місця.

– Ключовою для збірної України стала перемога на першою сіяною на змаганнях Іспанією. За рахунок чого вдалось виграти?

– Іспанія – команда з традиціями, дуже титулована, грала майже тим самим складом, що і на чемпіонаті світу, де дійшла до чвертьфіналу. Але ми гарно налаштувались на гру, була робоча атмосфера.

Була рівна гра, ми десь на характері перемогли і перші з всіх на етапі завоювали путівку на чемпіонат Європи, а іспанкам треба ще боротись за пропуск на ЧЄ серед команд, які посядуть друге місце.

– Вчора дівчата десь не влучали дальні кидки, зате сьогодні в грі з Іспанією ми почали якраз з двох дальніх…

Це баскетбол 3х3, ми біля моря, тому треба враховувати умови. Вчора піднявся вітер і майже всі матчі були малорезультативними. Наша команда залежна від дальнього кидка, у нас кожна з дівчат може влучити дальній. Але зараз ми показали, що можемо грати універсально, перебудовуватись на гру з під кільця.

А сьогодні десь навіть погодні умови склались, що на момент наших кидків вітер стихав, давав кинути нам дальній. Сьогодні за нас була і погода. Сьогодні ми з Іспанією почали з двох влучних дальніх, зробили заділ, зрозуміли, що можемо їх перемагати. Потрохи ми повертаємось на ті позиції світового баскетболу 3х3, на яких ми знаходимось.

– Після емоційного матчу з Іспанією як налаштувались на гру зі Швейцарією, адже поразка могла нівелювати успіх матчу з іспанками?

– Справді, з Іспанією ми виклались повністю і фізично, і психологічно. Був короткий проміжок часу, щоб відновитись. Це все професіоналізм дівча. Ми швидко налаштували їх, дали установку, зробили те, що робимо завжди.

Гра далась складно, був рівний початок матчу, а у другій половині включилась Філевич зі своїми перехопленнями, її підтримали інші дівчата, нав’язали агресивну гру, що дало свій результат. Ми набрали 21 очок і здається першими за десь закінчили достроково гру.

Матч був важким, здавалось, що ми вже майже на чемпіонаті Європи, але треба було зробити останній крок. По другій половині матчу зі Швейцарією було видно, що це та Україна, що заслуговує грати на чемпіонаті Європи. Я радію за дівчат, які мають характер, вони непоступливі, як всі українці. Перемога буде за нами.

– Кого з дівчат можливо виділити за підсумком турніру?

– В першу чергу це заслуга дівчат, я не можу нікого окремо виділити, вони зіграли сильно в першу чергу як команда. Хочеться відзначити, що ми намагаємось грати видовищно, в комбінаційний, розумний баскетбол, за рахунок взаємодій ми і досягаємо результат. Ми граємо думаючи. У нас десь є мінус в плані фізичної готовності, але ми це компенсуємо розумом, взаємодіями і настроєм, з яким виходимо на гру.

– Тепер є можливість відпочити?

– Ми зразу залишились на гру хлопців, дружно їх підтримували. Тепер вболіватимемо за них у вечірній частині, зокрема у півфіналі проти Хорватії. Це до речі теж важливо, щоб показувати результат – підтримка один одного збірними.

Хочу окремо подякувати місцевим вболівальникам та українцям, які приїхали на турнір. Вони на наших іграх з прапорами створювали атмосферу, ніби ми граємо вдома. Це теж дуже важливий фактор.

Що до нас, то зараз не час розслаблятись, у нас попереду Європейські Ігри, ми вже думаємо, як в понеділок провести вечірнє тренування.

ФБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *