Команда Вікторії Даньчак провела найуспішніший регулярний чемпіонат в історії жіночої першості України

Волейбол ТОП

У 18 матчах сезону дніпрянки не програли жодного сету.

У чемпіонаті України з волейболу серед жіночих команд завершилася основна частина сезону 2023/24. Перше місце із максимальним доробком посіли волейболістки дніпровського “Прометея” — 18 перемог.

Чинні чемпіонки України від початку “регулярки” в жовтні незмінно вигравали усі матчі з розгромним рахунком 3:0. Сусідок із “Аланти” на другому місці команда випередила на 10 залікових очок.

Суперліга (жінки): хто кваліфікувався до плей-оф?

1. “Прометей” (Дніпро) — 18 перемог (18 матчів), 54:0 (сети)
  2. “Аланта” (Дніпро) — 15 (18), 45:16
  3. “Буковинка” (Чернівці) — 12 (18), 40:21
  4. “Балта” (Балта) — 8 (18), 28:38
  5. “Добродій-Медуніверситет” (Вінниця) — 6 (18), 25:36
  6. “Регіна-МЕГУ-ОШВСМ” (Рівне) — 3 (18), 13:49

Команди на 1-2 місцях вийшли до півфіналів Суперліги. Клуби на 3-6 місцях розпочнуть плей-оф з матчів 1/4 фіналу.

Що означає досягнення “Прометея”?

• “Прометей” втретє завершив регулярний чемпіонат жіночої Суперліги з максимальним показником у 18 перемог і вперше — без жодного програного сету.
  • “Прометей” — перша команда після “Хіміка” у 2017-2018 роках, що закінчила основну частину чемпіонату із максимальним показником перемог. Южненські волейболістки у своїх сезонах вигравали по 28 матчів, проте поступилися за цей період 10 партіями.
  • Досі єдиним випадком, коли команда елітного дивізіону серед жінок не програла жодного сету в основній частині чемпіонату, був сезон 2000/01. Тоді майбутні чемпіонки з одеської “Динамо-Дженестри” виграли всі 14 матчів із різницею сетів 42:0.

Коли командам вдавалося виграти всі матчі основної частини чемпіонату?

• 2023/24: “Прометей” (Дніпро) — 18 перемог (54:0 за сетами)
  • 2021/22: “Прометей” (Дніпро) — 18 перемог (54:2)
  • 2020/21: “Прометей” (Дніпро) — 18 перемог (54:2)
  • 2017/18: “Хімік” (Южне) — 28 перемог (84:6)
  • 2016/17: “Хімік” (Южне) — 28 перемог (84:4)
  • 2000/01: “Динамо-Дженестра” (Одеса) — 14 перемог (42:0)
  • 1999/00: “Хімволокно-Круг” (Черкаси) — 21 перемога (63:4)
  • 1997/98: “Хімволокно-Тривертон” (Черкаси) — 9 перемог (27:3)
  • 1996/97: “Іскра” (Луганськ) — 9 перемог (27:2)
  • 1995/96: “Іскра” (Луганськ) — 11 перемог (33:1)
  • 1993/94: “АФ Олександрія” (Біла Церква) — 9 перемог (27:3)

Виділено сезони, в яких команди не програли жодного сету.

Що відомо?

• Плей-оф Суперліги стартує 1 березня з першого матчу чвертьфінальної стадії “Добродій-Медуніверситет” — “Балта”.
  • “Прометей” — чемпіонки трьох останніх розіграшів жіночої Суперліги з волейболу. Більше титулів в історії мають лише чотири клуби: “Хімік” (дев’ять), “Круг”, “Іскра” (по шість) та “Джинестра” (чотири).
  • У січні “Прометей” став першим українським клубом за понад 20 років, що вийшов до плей-оф жіночої Ліги чемпіонів. У першому раунді дніпрянки вибули від чинних чемпіонок світу “Еджзаджибаші” з Туреччини.