Ольга Алексейчик: “Запрошую на Фінал чотирьох – атмосфера з вболівальниками на трибунах багато чого коштує”

Баскетбол

Вже найближчими вихідними стане відома команда чемпіон жіночої Суперліги цього сезону – 30-31 березня в столичному ПС Венето пройде Фінал чотирьох.

В півфінальних парах 30 березня зіграють переможець регулярного чемпіонату Франківськ-Прикарпаття і Рівне-ОШВСМ, а в другій парі Київ-Баскет і ІнтерХім, а 31 березня визначиться чемпіон нинішнього сезону. Матчі пройдуть з глядачами.

Напередодні вирішальних матчів сезону пресслужба ФБУ поспілкувалась з капітаном діючого чемпіона Франківська-Прикарпаття, кращим асистентом регулярного чемпіонату Ольгою Алексейчик.

– Наскільки важким виходить цей сезон для Франківська-Прикарпаття, адже розпочинався він непросто, але в кінцівці команда виглядає чудово?

– Цей сезон набагато важчий, ніж попередній, більш сильніша конкуренція. Ми почали сезон не кращим чином, у нас були зміни в складі, з’явилось багато нових гравців і був необхідний час. Але ми знайшли гру, зігрались, тому під кінець регулярного чемпіонату і почали показувати той баскетбол, який ми повинні демонструвати з таким складом.

– Дві гравчині команди Кристина Філевич та Оксана Моллова є кращими в чемпіонаті за показником РЕ. Чи є у них між собою конкуренція в команді?

– Для команди це звичайно плюс, коли на майданчику грають такі дві виконавиці високого рівня. На рахунок конкуренції між собою, то я зі сторони цього не помічаю. У нас гарний колектив, кожен гравець важливий, кожна дівчина в команді виконує свою роль, не важливо, скільки хвилин знаходиться на майданчику.

– Поруч з досвідченою трійкою гравчинь, ще дві баскетболістки Франківська-Прикарпаття Дар’я Кононученко та Богдана Лапхан всі свої матчі починали зі старту. Наскільки вони виросли в баскетбольному плані за цей рік?

– Дар’я Кононученко перший рік з нами, тому мені важко говорити про її прогрес, а ось Богдана Лапхан в порівнянні з минулим сезоном дуже спрогресувала. Думаю, тут їй допомогла гра в баскетболі 3х3 влітку під керівництвом Дмитра Неволіна. Вона стала набагато впевненішою в собі. Чесно кажучи, в минулому сезоні їй цього бракувало. Вона нарешті знайшла свою гру, це більш сформований, гарний і перспективний гравець.

Взагалі, у нас в команді всі молоді гравчині гарно “ростуть”. В принципі у нас молода команда. Та ж Анастасія Шепелюк – дуже фізично сильна дівчина, залишилось набрати баскетбольного інтелекту, досвіду і з неї при правильному відношенні може вирости дуже сильна баскетболістка.

– Окрім участі у Суперлізі Франківськ-Прикарпаття зіграв у Європейській лізі, де виграв срібло. Наскільки корисною виявилась для команди участь у турнірі?

– Ми отримали неймовірний досвід і в першу чергу заради нього команда заявлялась на змагання. Ми відчули баскетбол, граючи проти сильних суперників, і в рідній Суперлізі налаштовувались, що треба грати більш жорстко, як у Європі. Ігри в Європейській лізі показують нам, на якому рівні ми знаходимось, в чому потрібно додати, як будувати гру в захисті.

Ну і ми помітили, що коли ми приїздили з Європи після матчів Європейської ліги, досить серйозно відносились до суперників в жіночій Суперлізі і проводили сильні матчі. Ті ж самі матчі проти Київ-Баскету в столиці, коли ми приїхали з Варшави і завдали киянкам перших поразок у сезоні. Першу гру ми взагалі виграли без шансів для них.

– Враховуючи, що ви їдете до Києва на Фінал чотирьох в якості діючого чемпіона і переможця регулярного чемпіонату, чи вважаєте себе фаворитами?

– Ми всі тут забрались, щоб захистити звання чемпіонок, довести, що минулорічний успіх був закономірним. Ми себе звичайно вважаємо фаворитками, їдемо за перемогою. Знаю, що ми цього достойні, не просто так виграли регулярний чемпіонат, тому налаштовуємось лише на перемогу.

– В півфіналі вам грати з Рівним, у якого на початку березня ви виграли 70:68 в одному з матчів. Чого очікуєте від гри з ними  у Фіналі чотирьох?

– Рівне – це дуже добра команда, там є досвідчені гравчині, які можуть повести команду за собою. Ми не очікуємо легкого матчу. Скоріше це буде важке, принципове протистояння в півфіналі. Фінал чотирьох буде зіграний по кубковій системі і одна гра може вирішити все. Може не полетіти, може не піти гра, тому налаштовуємось максимально, щоб не було ніяких сюрпризів.

– І останнє питання – що б ви сказали вболівальникам, які розмірковують прийти на Фінал чотирьох, але десь сумніваються?

– Я гадаю, що не треба сумніватись – треба приходити на ігри та вболівати. Не важливо, це наші вболівальники чи ні – атмосфера з вболівальниками на трибунах багато чого коштує. Ми все одно граємо для людей, щоб на трішки відволіктись від війни, розслабити нерви і отримати гарні враження. Тому запрошую на Фінал чотирьох у Києві. Впевнена, що всі команди подарують гарні враження своєю грою.

ФБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *