“Прикарпаття-Говерла” та “Київ-Баскет” визначать півфіналіста у третьому матчі

Прикарпаття-Говерла одержала перемогу над Київ-Баскетом в неймовірному і драматичному матчі з двома овертаймами в Івано-Франківську з рахунком 99:95, зрівнявши рахунок 1:1 в чвертьфінальній серії.

Господарі краще почали матч, зумівши за рахунку 13:11 на свою користь зробити ривок 8:0, а на початку другої чверті говерляни довели перевагу до +13. Втім кияни зуміли перехопити ініціативу і в середині третьої чверті вперше вийти вперед та відірватись на 6 очок, поки Прикарпаття-Говерла не повернула собі ініціативу.

Більшість четвертої чверті попереду були господарі, але в кінцівці Київ-Баскет зрівняв рахунок – 66:66 за 3 хвилини до кінця.

І ось з цього моменту почалось шаленство в матчі – Байнум вивів киян вперед, Говерла відповіла кидком з-під кошика Лесика. У Київ-Баскета Буренко забив “два з фолом”, але господарі тут же відповіли триочковим Кабацюри. За останні 55 секунд жодній команді відзначитись не вдалось, хоча у Київ-Баскета були повноцінні 24 секунди на останню атаку – овертайм.

Додаткову п’ятихвилинку Київ-Баскет почав з шести поспіль очок, але Євген Мурзін взяв тайм-аут і його підопічні не лише зуміли відігратись – 77:77 за дві хвилини до кінця – а й розвинути успіх. Господарі вигравали 82:79 за 17 секунд до кінця, та Кошеватський забив триочковий і зрівняв рахунок. Прикарпаття-Говерла встигла провести атаку, Старцев заробив штрафні на останній секунді, але не реалізував жодну з двох спроб – 82:82 і гра перейшла в другий овертайм.

Безумний матч продовжився в другому овертаймі – Київ-Баскет заробив +4 після дальнього Буренка, але у відповідь Кабацюра заробив три очки. Зайцев закидає триочковий, Кабацюра відповідає “двома з фолом”, а далі він же і Старцев ще двома точними дальніми заробляють для своєї команди +5 за 38 секунд до кінця. Попри намагання Київ-Баскет відігратись не зумів.

У переможців Ілля Кабацюра набрав 34 очка, реалізувавши 7/7 триочкових. У Сергія Старцева 27 очок та 10 передач, а Степан Лесик до 15 очок додав 14 підбирань. У киян кращими стали Брентлі Байнум з 34 очками та 8 підбираннями, і Павло Буренко з 28 очками, 7 підбираннями та 9 передачами – Байнум відіграв рівно 50 хвилин, у Буренка 47 хвилин (стільки ж відіграв Старцев у господарів).

Вирішальний матч в серії до двох перемог пройде у Києві на наступному тижні.

Плей-оф Суперліги. 1/4 фіналу, другий матч

Івано-Франківськ, Манеж КФВ

Прикарпаття-Говерла — Київ-Баскет 99:95 2ОТ (21:11, 16:20, 17:24, 17:16, 11:11, 17:13) / статистика

Прикарпаття-Говерла: Чугунов 13 + 6 підбирань, Кабацюра 34, Старцев 27 + 10 передач, Лесик 15 + 14 підбирань, Горобченко 6 + 8 підбирань – старт; Лонюк 4, Кадигроб 0, Аврахов 0

Київ-Баскет: Зайцев 5, Кошеватський 15, Юрченко 3, Буренко 28 + 7 підбирань + 9 передач, Байнум 34 + 8 підбирань – старт; Скіра 4 + 13 підбирань, Кісільчук 3, Стародуб 2, Когут 1