Ангеліна Брикіна виграла першу за 11 років медаль на юніорському ЧС у жіночій лижній акробатиці

Зимові ТОП

Україна здобула другу медаль на юніорському чемпіонаті світу з фристайлу. 19-річна Ангеліна Брикіна виборола “бронзу” в лижній акробатиці.

Брикіна — учасниця збірної України з лижної акробатики, що цьогоріч змагалася на етапах Кубка світу. У лютому 19-річна спортсменка дебютувала у суперфіналі на етапі у канадському Лак-Бопорті.

Змагання з лижної акробатики у рамках юніорського чемпіонату світу з фристайлу проходили в італійській К’єза-ін-Вальмаленко. До них Україна підходила, маючи першу медаль: її авторкою стала 16-річна Марія Анійчин, яка виборола історичну “бронзу” у біг-ейрі.

Як виступила Ангеліна Брикіна?

• На шляху до фіналу українка подолала кваліфікацію. У фінал пройшли шість спортсменок: у заліку враховувався найкращий стрибок за підсумками двох спроб.
  • Кваліфікацію українка завершила на третьому місці: за другий стрибок отримала 80.95 бала. У фіналі Брикіна виконала ще одну стрибок і здобула “бронзу”.
  • Конкуренцію для українки у вирішальному раунді склали чотири представниці Китаю і представниця Канади. “Золото” і “срібло” юніорського ЧС з лижної акробатики розділили між собою китаянки Шенг (84.42) та Янг (80.32).

Юніорський ЧС-2024 з фристайлу. Лижна акробатика, фінал

1. Цзиньї Шень (Китай) – 84.42 бала
  2. Сіньї Янг (Китай) – 80.32
  3. Ангеліна Брикіна (Україна) – 78.75

Що відомо

• Брикіна здобула для України першу за 11 років медаль на рівні юніорського чемпіонату світу з фристайлу в лижній акробатиці серед жінок.
  • Окрім Брикіної здобути першість намагались ще три українки. Найближчою до фіналу виявилась Оксана Яцюк: посіла 10-те місце у кваліфікації.
  • У чоловічому турнірі з лижної акробатики найкращий результат показав Захар Максимчук — сьоме місце.
  • У п’ятницю, 5 квітня, відбудуться командні змагання в рамках юніорського ЧС-2024.

Хто така Ангеліна Брикіна

• 19-річна українська фристайлістка з Івано-Франківська. Дебютувала на міжнародних змаганнях у 2018 році.
  • На рівні Кубка світу дебютувала у сезоні 2021/22. Найкращий результат — шосте місце у Лак-Бопорті.
  • У 2023 році Брикіна виступила на першому дорослому чемпіонаті світу з фристайлу — посіла 15-те місце. На юніорському ЧС українка виступила вчетверте (це її перша медаль).
  • Також на рахунку Брикіної вісім подіумів на рівні Кубка Європи з лижної акробатики. На останньому, що також минув у К’єза-ін-Вальмаленко, вона стала переможницею змагань.