Андрій ДРОЗДОВ: “Цей чемпіонат був найкращим за останні роки”

Баскетбол Пряма мова ТОП

Директор БК Прикарпаття-Говерла Андрій Дроздов в ексклюзивному інтерв’ю сайту sport-express.ua розповів про підсумки сезону Суперліги Favbet та плани на майбутнє.

– Андрію Володимировичу, баскетбольний сезон 2023/24 років завершений. Яку ви можете дати йому оцінку?

– Якщо казати про чемпіонат, то вважаю, він був найкращим за останні роки. В умовах, коли наша країна воює, у нас були дуже цікаві ігри, особливо матчі плей-оф. Те, що чемпіонат пройшов і був за змістом таким інтригуючим, заслуга як керівництва та менеджменту ФБУ, так і безпосередньо клубів, які спромоглися в цей непростий для нашої країни час знайти кошти, зібрати людей і гідно виступити. 

Особливо важко було тим командам, які знаходилися, скажімо так, у зоні ризику. Це Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Одеса – команди, які ближче до лінії фронту та обстрілів. Із цих команд, крім Дніпра, в рідному місті ніхто не грав. Повірте, як керівник, я знаю, як непросто знайти на всі ці роз’їзди якісь додаткові бюджетні кошти. Тому треба віддати належне цим клубам, їх керівництву та всім тим людям, які допомагали зберегти ці колективи. 

– Ви задоволені сезоном?

– Звичайно. Найголовніше, що ми закінчили цей чемпіонат. Нікого не відправили з колективу через те, що виникли якісь фінансові негаразди. Звичайно, упродовж чемпіонату було дуже багато проблем: фінанси, ротація, коли тренери пробували і запрошували когось зі сторони, але ми все витримали. 

Думаю, гідно зіграли у плей-офф проти столичного Київ-Баскету. Напевно, могли пройти столичну команду – піти далі. Але на даний момент кияни – краще за нас укомплектовані. Вони це довели, завоювавши бронзові нагороди чемпіонату. 

– Перед початком сезону генеральний секретар ФБУ Володимир Драбіковський казав про допомогу клубам з боку Федерації. Якою вона була?

– Все, що Федерація обіцяла нам про допомогу, ще у минулому році виконала. До речі, ФБУ кожен рік кажуть, що не дадуть пропасти клубам. Зрозуміло, це не якесь стовідсоткове фінансування. Це – десь комусь передзвонити, знайти якогось спонсора, а десь навіть фінансово підтримати. 

– Якщо у відсотках, якою була фінансова допомога вашому клубу з боку ФБУ?

– Та я не можу так сказати. Той бюджет, який ми використали, думаю, дуже маленький для такого рівня, як Суперліга. Основний тягар нашого фінансування ліг на керівників нашого міста. У минулому році наш клуб увійшов у структуру Прикарпаття. 

Крім нас, у місті є ще чоловіча та жіноча футбольні команди, жіноча баскетбольна, яка в цьому сезоні виграла і Суперлігу, і Вищу лігу, волейбольна жіноча команда. Ось вам п’ять, враховуючи нашу, команд для міста. Знаєте, в такий непростий час знаходити можливість, щоб мати представників з різних ігрових видів спорту, як у нас – це дуже круто. Така політика керівництва нашого міста – це європейська практика. Пріоритет у нас своїм вихованцям – франківцям. І якщо брати всі ті види спортивних ігор, де ми представлені, то воно так і є. 

– Тобто, спонсором є місцева влада?

– Так. Трішки допомагає нам і обласна влада. 

– Ви сказали, що Прикарпаття-Говерла-КФБ робить ставку на місцевих виконавців. Скільки зараз їх у вашій команді?

– Давайте рахувати. Це – брати Тимофійчуки, Лонюк, Аврахов, Дроздов. Сюди можна додати Степана Лесика, хоча сам він з Тернопільщини, але переїхав до нас після 9 класу і зростав з нами. Той же Артемій Музиченко – одесит, але також він з нами, оскільки прийшов до нас, коли йому було 15 років. Потім наші студенти. Сергій Старцев з Кривого Рогу, але вчиться у нашому учбовому закладі. Ілля Чугунов – харків’янин, також вчиться у нас. 

Зараз всі ці хлопці готуються до студентської Універсіади. В минулому році ми виграли ці ігри. Думаємо, в цьому році також хочеться гідно виступити. 

– Хто у ході сезону справив на вас приємне враження? Можливо, хтось здивував?

– Ну так ви ж бачите статистику. Дуже здорово зіграв Степан Лесик. Андрій Лонюк та Павло Горобченко провели непоганий сезон. Можу виділити ще Сергія Аврахова. Та всі вони потроху у майстерності зростають. 

Знаєте, колись вони були дітьми, а зараз їм по 20-22 роки. Зрозуміло, що всі вони прогресують, тим більше, з таким тренером, як у нас. Думаю, кожен із них не буде себе поважати, якщо не буде зростати у такого тренера, як Євген Мурзін. 

– Чи очікують вашу команду у міжсезонні якісь кадрові зміни?

– Зараз ми готуємося до Універсіади. Фінальна частина припадає десь на кінець травня-початок червня. Після цього хлопці відпочинуть десь місяць. Потім, десь із липня, почнемо готуватися до нового сезону. 

Звичайно, хотілося б зберегти кістяк команди. У наших планах – заявити ще одну команду у Першу лігу. Зараз ми приймаємо фінал дитячої ліги серед гравців 2009 року народження. А далі ми плануємо об’єднати 2007, 2008 і 2009 рік, щоб заявити їх у Першу лігу. Звичайно, якщо найдемо якогось спонсора. 

Більше про історію розвитку команди, трансферну політику та допомогу ЗСУ читайте в інтерв’ю сайту sport-express.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *