Юрій Процюк: “Підготовкою до олімпійського турніру задоволені”

Баскетбол

Вже сьогодні, 16 травня, в угорському Дебрецені стартує останній кваліфікаційний олімпійський турнір в баскетболі 3х3. 16 кращих за світовим рейтингом жіночих збірних (серед тих у кого ще нема путівки в Париж-2024) розіграють три олімпійські ліцензії.

В числі 16 збірних, які вестимуть боротьбу за останні перепустки на Олімпіаду, буде жіноча збірна  України 3х3. Свої матчі групового етапу українки зіграють 17 та 18 травня.

Розклад матчів групи збірної України:

П’ятниця, 17 травня

16:15 Україна – Польща
18:05 Німеччина – Україна

Субота, 18 травня

15:50 Україна – Туніс

Головний тренер жіночої збірної України з баскетболу 3х3 Юрій Процюк взяв у Дебрецен Кристину Філевич, Оксану Моллову, Міріам Уро-Ніле та Анжеліку Ляшко.

Про підготовку до олімпійського кваліфікаційного турніру Юрій Процюк розповів прес-службі ФБУ.

Про підготовку

Почали ми підготовку 8 квітня – на збір запросили шість гравчинь – Міріам Уро-Ніле, Кристину Філевич, Оксану Моллову, Віту Горобець, Анжеліку Ляшко та Юлію Мусієнко.

Після двотижневого збору провели у Ганновері контрольні матчі з Німеччиною – з чотирьох ігор виграли дві. Основне завдання було переглянути, в який баскетбол грає Німеччина, ну і подивитись на свій рівень на фоні сильного суперника, який після матчів з нами зіграв на етапі Жіночої серії та другій олімпійській кваліфікації, тобто перебував у хорошій формі.

Далі був другий збір, після якого двома складами виступили на турнірі в Мюнхені. Умовно основний склад (Філевич, Моллова, Уро-Ніле) виграли ці змагання, а друга команда стала третьою.

Далі підготовку продовжили в Івано-Франківську і цей збір завершили поїздкою в Каунас, де зіграли 9 матчів проти збірної Литви. Виграли лише один матч, але завдання було подивитись гру дівчат в різних варіантах складу, щоб визначити оптимальні зв’язки на олімпійську кваліфікацію та відбір на чемпіонат Європи. Спаринги провели з користю, побачили проблемні місця, які треба усунути, особливо в захисті.

Ну і заключний збір в Івано-Франківську у нас був до 15 травня. Хочу відзначити, що Польща та Німеччина вже давно тренуються, у них на місяць довша підготовка від нас, вони зіграли вже в кваліфікаційних олімпійських турнірах. Але можливо вони перетренувались… ігри покажуть, у кого підготовка більш правильна.

Загалом підготовкою до олімпійського турніру задоволені.  

Про склад та психологічну готовність

Відповідальність дуже велика. На кону путівка на Олімпійських іграх, на яких ми ще не були. Наша жіноча збірна була в призерах чемпіонату світу, чемпіонату Європи, а ось на Олімпіаді українки ще не були.

Є сподівання на дівчат, що вони сконцентруються на матчах, досвіду їм не позичати. Філевич, Моллова та Уро-Ніле дуже досвідчені. Плюс молодість, максималізм Анжеліки Ляшко сподіваємось теж стане важливим нашим плюсом. Ляшко в минулому році гарно вписалась в команду, збірна у нас тепер є таким монолітним колективом, в якому всі один одного розуміють. Зараз головне просто зробити свою роботу.

Про суперників

Звичайно, Польща та Німеччина – сильні команди, які ще підсилились в цьому році. Особливо Польща, яка взяла двох гравчинь, вони стали сильніші і лише в овертаймі програли Азербайджану на першому олімпійському кваліфікаційному турнірі.

Ми маємо детальний звіт по грі Польщі та Німеччини, скаутинг нам зробили Денис Спиридонов та Володимир Журжій, маємо розуміння проти кого будемо грати, які сети грають суперники. Тепер важливо виконати ту роботу, сконцентрувавшись на самій грі і це може принести результат.

ФБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *