Підопічні Фещука виграли два матчі поспіль, тоді як Прикарпаття – це остання команда нижньої десятки, яка все ще не програвала в 2025 році. У першому колі в Івано-Франківську команди зіграли внічию 0:0, а тоді ж Фенікс-Маріуполь в принципі був більш вразливим, адже тільки-но зібрався в оновленому складі й не мав часу зігратися та напрацювати якісь спільні дії. Тепер же очікувалося, що Фещук по-справжньому перевірить сили та слабкості досвідченіших лігових суперників.
Жаль тільки, що команди підійшли до цього протистояння в не ідеальних складах. У господарів перебір карток залишив поза грою провідного центрбека Махнєва (його замінив вихованець Дніпра Палюх), у гостей центрхав Бучакчийський з тієї ж причини пропускав тур. Поряд із Соловйовим вийшли Геник і Беспалько, дещо змінивши середню лінію порівняно з попередніми матчами. Зате в запас повернувся досвідчений Барчук – нападник, спроможний у силовій манері переломити навіть непоганий захист. Словом, очікувалося це дійство з інтересом і інтригою.

Початок матчу показав, що команди будуть битися за кожен сантиметр поля. Боротьба йшла запекла, кожен відбір продовжувався пасом вперед. Але тривалий час до реальної гостроти не доходило: найбільш пам’ятний момент у дебюті – це коли лівий латераль Романюк вибігав на воротаря, проте Жупанський кинувся йому в ноги й не дав навіть пробити. Кілька разів на стандарти ходили всі три захисники гостей, включаючи Швеця, якому весь час сантиметрів не вистачало, щоб переправити м’яча в ворота. На 15-й хвилині він відзначився першим ударом у площину, після відскоку лівою пробиваючи метрів із 18-ти – і воротар виручив Фенікс-Маріуполь.
Стосовно ж провідних атакувальних гравців Прикарпаття, то їх надійно прикривали. Лише раз десь на 28-й хвилині пробивав Цюцюра – і то здалеку та неточно. Втім, і фірмові штрафні від Богданова довго не приводили до загрози. У Прикарпаття ж найкращим був момент після кутового на 30-й хвилині, коли спершу Хома, а на добиванні – Геник пробивали на дальній штанзі зблизька, проте захисники господарів на чолі з Черваком героїчно кидалися під м’яч і Жупанському не вдалося навіть вступати в гру.

На другий тайм Прикарпаття покладало серйозні сподівання, проте натомість пропустило. Із глибини поля починав швидку атаку Непейпієв, який вийшов на заміну. Підключив Буряка, але той, не маючи варіантів пробити, дочекався Руслана й прокотив поперечну передачу йому під вривання в карний майданчик. Непейпієв тут же правою ногою пробив у правий від воротаря кут – 1:0. Дебютний гол великого таланта Руху, який після невдалої оренди в Лівому Березі шукає себе в Феніксі-Маріуполі.
Повівши в рахунку, підопічні Фещука постаралися оперативно закріпити свою перевагу. І їм це вдалося! Буряк розігрався з тим же Непейпієвим і вже з правого краю карного майданчика прострілив на Булгакова, а Єгор зумів легким дотиком ногою підправити м’яча в сітку перед носом у захисника та воротаря гостей – 2:0. Перший гол у поточному чемпіонаті для Булгакова – одного з небагатьох, хто залишився в команді ще від ФСК Маріуполь. Ну й відзначимо дві вдалі заміни від тренерського штабу господарів – справжній подарунок на іменини Журавчака, помічника Фещука та легенди тренерського цеху футболу Львівщини.

Можливо, десь не вистачило гостям сконцентрованості, тому що Прикарпаття невдовзі повернуло в гру інтригу. Після подачі від Француза воротар господарів виніс м’яча кулаками, проте точно на Швеця. Захисник, який був одним з найактивніших в івано-франківців, прийняв і з-за меж карного майданчика розстріляв ворота – 2:1. Другий гол Сергія в поточному чемпіонаті. Далі пішла хитавиця – був момент у Цюцюри, але й Непейпієв міг би забивати свій ще один м’яч. І було б дуже доречно!
Тому що Прикарпаття взяло й врятувало програшний матч. Після кутового від Радульського Швець пробивав головою і влучив м’ячем, здавалося, чи то в спину, чи то в карк супернику – а суддя розсудив, що там був фол. Можливо, гра рукою. В підсумку Француз впевнено пробив у кут лівою ногою й реалізував пенальті – 2:2. Четвертий гол при одному асисті. І повний переворот матчу, який господарі могли б і закривати.

І це ще ж було не все! Після того, як захлинулася атака Фенікса-Маріуполя, Радульський зіграв на перехопленні, Трофимюк дав пас на хід Хомі, той уник підкату, втік майже з центру поля та правою ногою пробив у дальній кут – 2:3. П’ятий гол при двох асистах і четвертий гол саме навесні! Ось так вольові якості та трішки більший саме загальнокомандний досвід і зіграність зіграли свою роль для івано-франківців.
Герой матчу від Sport Arena: Сергій Швець (Прикарпаття )
У захисті в обох команд напомилялися всі. А от біля чужих воріт Швець виявився ключовим персонажем.
Чемпіонат України. Перша ліга. Група “Вибування”. 6 тур
«Фенікс-Маріуполь» (Маріуполь) – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – 2:3 (0:0)
Голи: Непейпієв (60), Булгаков (63) – Швець (69), Француз (89, пен.), Хоча (90+4).
Фенікс-Маріуполь: Жупанський – Данилюк, Палюх, Вовкун, Червак, Матусевич (Дворовенко, 76), Сидоренко, Богданов (Байдал, 76), Петько, Буряк (Гуменюк, 90), Машталір (Непейпієв, 46). Запасні: Панченко, Булгаков, Рожко, Петрик.
Прикарпаття: Кучерук – Швець, Болденков, Француз, Радульський, Соловйов (Рудюк, 83), Геник (Михальчук, 73), Романюк (Стаднік, 64), Беспалько (Трофимюк, 64), Цюцюра (Барчук, 83), Хома. Запасні: Бобинець, Титов, Цибульник, Демків, Хруник.
Попередження: Петько (45) – Рудюк (90+2).
3 травня 2025 року. 14:00, Львів, стадіон “СКІФ”. 170 глядачів. +24 С
Арбітр: М.Скрипник (Київська обл.). Асистенти арбітра: Н.Цмоканич (Львів), А.Лікаренко (Чернігів).
4-й арбітр: С.Лапко (Львів). Спостерігач арбітражу: В.Лисакевич (Харків).
Фенікс-Маріуполь – Прикарпаття 2:3. Шалена розв’язка у Львові
Обидві команди у гарному настрої підходили до очної зустрічі. “Фенікс-Маріуполь” виграв два матчі поспіль, а “Прикарпаття” у 2025 році взагалі не програвало. Це був поєдинок другої та третьої команд групи. У суперників були кадрові втрати на цю гру. Господарям не міг допомогти Махнєв, а гостям – Бучакчийський.
На 12-й хвилині увірвався до штрафної Романюк, але в останній момент Жупанський дістав м’яч рукою і завадив гравцю “Прикарпаттю” пробити. Активніше розпочали гру гості. Шикарно пробивав у верхній кут Швець, але знову продемонстрував свою майстерність Жупанський. Варто відзначити, що обидві команди сьогодні грали за схемою з трьома центральними захисниками. У команди Фещука в атаці нічого не виходило, а гості ніяк не могли забити. На перерву команди пішли без голів. Це був хороший результат для господарів, які за грою поступалися суперникам.
На початку другого тайму знову довелося вступати у гру Жупанському, коли він парирував удар Геника. Не забиваєш ти – забивають тобі. На 60-й хвилині контратака принесли успіх господарям. Після передачі Буряка ударом у дальній кут відзначився Непейпієв – 1:0. Для нього це дебютний гол за нову команду. Дуже швидко підопічні Фещука збільшили свою перевагу. Після прострілу Буряка відзначився Булгаков – 2:0. Все перевернулося з ніг на голову за три хвилини. На 69-й хвилині Швець потужним ударом повернув інтригу у наш матч – 1:2. На 88-й хвилині м’яч влучив у спину Палюха, але арбітр чомусь вирішив призначити пенальті. Можливо, арбітр побачив гру рукою Дворовенка…. Дуже суперечливе рішення, яке ще варто додатково розбирати. Одинадцятиметровий реалізував Француз – 2:2. У компенсований час Хома приніс три очки гостям – 2:3. Оце так розв’язка…