Євген ІСАКОВ: “Повернутися до улюбленої гри – це для дітей як ковток минулого звичного життя”

Баскетбол Пряма мова ТОП

Старший тренер Академії БК “Говерла” Євген Ісаков в інтерв’ю SPORT.IF.UA розповів про проєкт “Скеля”.

– Євгене, в Івано-Франківську розпочався проєкт “Скеля”. Розкажіть, як виникла ідея проєкту?
– Все почалося з того, що ми дуже хотіли повернутися до роботи. З початком війни зупинилися всі чемпіонати і ми припинили тренування. З часом стало зрозуміло, що в нашому місті відносно спокійно.  А також помітним було,  що до нас приїхало багато людей з інших областей України.  Особливо, було помітно що зросла кількість дітей на дитячих та спортивних майданчиках. Як батько, я часто замислювався, чим я можу допомогти цим дітям, відволікти,  особливо дітям, які змушені були  покинути домівку та звичне життя. Тому, ми зрозуміли, що потрібно відновлювати тренування. Так прийшла ідея проекту.

– Яка основна мета проєкту?
– Основна мета проекту – це зайняти дітей, дати їм можливість відволіктися від всього, що відбувається, повернутися до улюбленого спорту, дати їм надію.

– Скільки зараз займається дітей в проєкті?
– Наразі в нашому проекті залучені 15 дітей. З них четверо з інших регіонів (Харків, Київ, Запоріжжя). Вже в перші дні, після оголошення про старт проекту, ми отримали багато відгуків з усієї країни. Наш регіон один з небагатьох, що може дозволити собі відновлення тренувань, тому багато батьків та тренерів  з інших міст зацікавлені в тому, щоб відправити своїх дітей до нас. Зараз ми працюємо над тим, щоб мати змогу прийняти всіх бажаючих. І нам дуже потрібна підтримка та допомога всіх небайдужих, щоб це все організувати.

– Як батьки вихованців відреагували на те, що тренування поновлюються?
– Батьки та діти дуже позитивно відреагували. Повернутися до улюбленої гри – це для них, як ковток минулого звичного життя. Звичайно, дітям з інших регіонів важче. Помітно, що їх психологічний стан відрізняється від місцевих. Але також помітно, що тренування їм дуже допомагають.

Хоч Івано-Франківськ знаходиться в умовно спокійній зоні, та безпека наразі понад усе. Чи маєте налагоджений механізм дій під час повітряної тривоги?
Звичайно, ми відпрацювали наші дії та маршрут до найближчого бомбосховища, на випадок повітряної тривоги. На щастя, за перші 10 днів, на момент тренування тривога була тільки один раз.

– Також до тренування разом з дітьми залучили зірку світового слем-данку Дмитра Кривенка. Як вихованці відреагували на тренування із зіркою? 
– Діти були дуже раді, особливо можливості спарінгу з Дмитром. Кожен з них прагнув проявити себе та показати, що вміє.

– Чи плануєте запрошувати Дмитра і на наступні тренування?
– Звичайно, ми домовилися з Дмитром, що він обов’язково відвідає нас ще. 

Запланували якісь цікавинки для вихованців у рамках проєкту?
– Ми плануємо проводити регулярні турніри всередині проекту. Недостатньо просто тренуватися, дітям хочеться грати, змагатися. Є різні ідеї, як саме це буде відбуватися. Але все буде залежати від кількості дітей.

Насамкінець, ваші слова підтримки для українців.
– Я ще ніколи не бачив такого єднання людей, як зараз в Україні. Україна – велична країна з гарними людьми, історією, традиціями та багатою культурою. Я родом з Казахстану. Але я пишаюся тим, що зараз я тут і я частина цього єднання. Ми назвали проект «Скеля» тому, що віримо в перемогу України. Слава Україні!

P.S. Долучитись до проєкту “Скеля” запрошують усіх охочих хлопців та дівчат віком від 9 до 16 років, які закохані у баскетбол, вихованців баскетбольних спортивних шкіл, які на час війни знаходяться у м. Івано-Франківську. На час формування вікових груп бажаючих займатися, початковий графік наших тренувань тричі на тиждень – понеділок, середа та п’ятниця о 14:00 у Муніципальному ФОЦ (вул. Симоненка, 11). Записатись на тренування можна на сторінка Академії БК Говерла: http://www.facebook.com/academy.goverla

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *