У Києві 28 червня провели в останню путь 36-річного українського розвідника Юрія Саманюка. Герой загинув на Запорізькому напрямку 25-го числа, а за життя сам вибрав музику для свого похорону.
Церемонію прощання провели на Майдані Незалежності.
![Похорон українського воїна](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-27.jpg)
![Церемонія прощання](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-32-2.jpg)
![Герою було 36 років](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-28.jpg)
![Майдан Незалежності](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-31-4.jpg)
Саманюк (позивний “Тринадцятий”) родом із селища Ворохта Івано-Франківської області. У минулому він був командиром окремої мобільної групи вогневого ураження “Оріль” 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”.
У цивільному житті українець був тренером із рукопашного спорту, займався фрі-файтом, рукопаш гопаком, спортивним туризмом, грав на народних музичних інструментах, виготовляв меблі. Очолював Івано-Франківський обласний центр громадської організації “Всеукраїнська федерація фрі-файту та контактних єдиноборств і змішаних бойових мистецтв” у Ворохті.
![Захисник України Юрій Саманюк](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/44e647ef217eff92.jpg)
![Воїн віддав за Україну найцінніше –життя](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/4a863272e08dec60.jpg)
![Герой на фронті](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/7c056a9645b120ed.jpg)
![Українця не стало 25 червня 2023 року](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/920b529924eac229.jpg)
Після початку повномасштабної війни Саманюк обороняв у тому числі Бахмут Донецької області, рвався в бій.
“Наша ідея була потрапити туди, де війнонька. Тут працює правило: або ти, або тебе. Або ти сидиш і чекаєш, поки по тобі стріляють, або стріляєш першим”, – розповідав він у відео 93-ї ОМБр “Холодний Яр” у жовтні 2022 року.
![На похорон принесли портрети Героя](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-31-2.jpg)
![Військовий на похороні](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-31-3.jpg)
![Попрощалися з Героєм у центрі української столиці](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-31-5.jpg)
![Попрощатися з розвідником прийшли його рідні, друзі, знайомі та побратими](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-31.jpg)
![Прощання з українським військовослужбовцем](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-32-3.jpg)
![Воїни вшанували пам'ять загиблого побратима](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-32-4.jpg)
![Рідні не могли стримати сльози](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-32.jpg)
![Розвідника повели в останню путь](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-33.jpg)
28 грудня 2022-го президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження Юрія Саманюка орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
![Квіти на похороні](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-33-2.jpg)
![Розвідник за життя отримав орден За мужність ІІІ ступеня](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-33-3.jpg)
![Похорон Саманюка](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-33-4.jpg)
![Люди опустилися на коліна](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-34.jpg)
![Труну несли захисники України](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/6/28/photo2023-06-2810-29-34-2.jpg)
Загинув Герой 25 червня 2023 року в боях поблизу села Мала Токмачка Запорізької області, повідомляла раніше пресслужба Ворохтянської селищної ради. У військовослужбовця залишилися батько, сестра, дружина та двоє дітей.