Олле Далін: “Було дуже цікаво відвідати Буковель!”

Біатлон Зимові

Президент IBU Олле Далін вперше відвідав Україну, побувавши на двох гонках з масовим стартом в Буковелі. Перед початком змагань, шведський функціонер дав ексклюзивне інтерв’ю нашому сайту biathlon.com.ua.

– Пане Олле, вітаємо Вас в Україні! Ви вперше в Буковелі, яке враження на Вас справив стадіон і взагалі курорт?

– Було дуже цікаво відвідати Буковель, ми мали коротку екскурсію околицями, загалом це вражаючий курорт. Радий, що в його центрі розбудували біатлонний стадіон – він має дуже гарний вигляд.

– Цей стадіон будувався з амбіцією проводити тут міжнародні змагання. Як на Ваш погляд, чи можливе це в осяжній перспективі? Звісно, за умови гарантій безпеки учасникам.

– Я вважаю, що цей стадіон має потенціал для проведення міжнародних змагань. Однак важливо окрім місця проведення працювати також над створенням та розвитком організаційного комітету.

– Який стадіон Ви вважаєте еталоном у світовому біатлоні, на який Україні варто рівнятися при будівництві та в організаційному плані?

– На сьогодні ми маємо дуже високий рівень усіх стадіонів проведення етапів Кубка світу та Чемпіонатів світу. Тому я не буду вказувати на одне конкретне місце. Думаю, важливо озирнутися навколо, виділити найкраще в кожному зі стадіонів, та взяти це за зразок. Я також рекомендував би запросити наших спеціалістів для отримання рекомендацій щодо майбутнього розвитку стадіону в Буковелі. І вранці я сказав вашому президенту Федерації: “Будь ласка, напишіть листа до IBU і запросіть нас, ми приїдемо сюди, проведемо аудит та дамо рекомендації щодо розвитку стадіону”.

– Минулого року IBU за допомогою національних Федерацій надав суттєву допомогу у підготовці українських спортсменів. Але, на жаль, ситуація в Україні все ще залишається дуже складною. Чи може українська Федерація сподіватись на продовження такої підтримки?

– Ми мали плідну співпрацю з українською Федерацією стосовно цього проєкту. Вісім федерацій – членів IBU надали дуже потужну підтримку. Ми підійшли до кінця сезону. Тепер, думаю, треба разом з Федерацією біатлону України оцінити ситуацію та обговорити майбутнє.

– Після початку агресії з боку росії, IBU став лідером серед міжнародних спортивних федерацій у справі покарання представників країн-агресорів. Чи є і зараз думка біатлонної спільноти такою ж одностайною з приводу підтримки України?

– Проста відповідь – так. На конгресі у вересні ми мали голосування з цього питання за двома пунктами, і підсумком стала дуже сильна підтримка Федерації біатлону України. І наша підтримка триватиме доти, доки ситуація не покращиться.

– Натомість, ми маємо приклад Мартена Фуркада, який у якості члена Комітету атлетів МОК просуває ідею допущення спортсменів росії та білорусі на Олімпійські Ігри. Яке Ваше персональне ставлення до цього?

– Я знаю, що МОК шукає шляхи повернення російських та білоруських спортсменів на Олімпіаду. Для нас, як для Федерації зимових видів спорту, це питання зараз не стоїть на порядку денному. Можливо, для літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року воно більш пріоритетне. Що стосується IBU, ми стоїмо на своєму та дотримуємося рішення Конгресу.

– За підсумками сезону, що минув, чи повернувся біатлон на “докоронавірусні” позиції за відвідуваністю змагань, чи все ще відчувалися наслідки пандемії?

– Через пандемію спільнота біатлоністів навчилася обережності щодо поширення вірусу та інфекції. Наразі не існує спеціальних правил Міжнародного союзу біатлоністів (IBU), які стосувалися б запобігання розповсюдження коронавірусу. Для цього рекомендується дотримуватися тільки національних вказівок та просто використовувати здоровий глузд.

– Цієї зими ми спостерігали за унікальними досягненнями Йоханнеса Бьо. Як Ви вважаєте, наявність такого домінуючого атлета – це добре чи погано для біатлону?

– Як правило, наявність суперзірки в спорті підвищує глядацький інтерес та спонукає інших спортсменів тренуватись наполегливіше, збільшуючи загальну конкуренцію і ріст результатів.

– Через кліматичні зміни з роками все частіше різні етапи стикаються з нестачею натурального снігу. Чи можливо, що в майбутньому календарі перевага віддаватиметься стадіонам, які знаходяться північніше?

– Зміна клімату є серйозною проблемою, і міжнародна федерація має робити свій внесок у боротьбу з цим явищем, бути прикладом для наслідування у цьому питанні. Ми робимо акцент на оптимізації пересувань, аби зменшити викиди вуглецю, в тому числі і для фанатів, які відвідують змагання. Наприклад, на наступному чемпіонаті світу в Ленцерхайде буде запропоновано комбіновані квитки на потяги та відвідування змагань. Крім того. У короткостроковій перспективі підтримка існуючих місць проведення змагань забезпечується за рахунок досягнень у розвитку виробництва штучного снігу.

– IBU докладає зусиль до підвищення авторитету літнього біатлону. Зокрема, підвищено призові кошти на Чемпіонаті світу з літнього біатлону. Якими можуть бути наступні кроки, аби підвищити увагу до біатлону протягом усього року? Можливо, створення окремого літнього Кубку світу чи включення Літнього чемпіонату світу, як додаткового етапу у існуючий Кубок світу?

– Стратегія, яку було прийнято на останньому зібранні Виконавчого Комітету, підкреслює посилення уваги до Чемпіонатів світу, а також до підтримки організаторів та спортсменів. Ми намагаємось зробити літній біатлон більш популярним, роблячи акцент на відвідуваності чемпіонатів та регіональних змагань, з залученням якомога більшої кількості країн.

У вашої країни є потенціал для розвитку як зимових, так і літніх змагань, проводячи регіональні турніри. Маючи успішний досвід у проведенні Чемпіонату світу та регулярних кубків, ми могли б зробити наступний крок у розвитку літнього біатлону. Особисто я вбачаю великий потенціал у розвитку літнього біатлону.

– Яким Ви бачите біатлон майбутнього? Скажімо, років через десять?

– Ми перебуваємо на позитивниій траєкторії, маючи загальні цілі розвитку до 2030 року. Одна з них – подвоєння кількості учасників по всьому світу, і тут літній біатлон міг би відіграти ключову роль. Інша мета – подвоїти доходи біатлону, що є життєво важливим для розвитку змагань і підтримки національних федерацій. Нарешті, як ми говорили раніше, важливе значення для забезпечення нашого майбутнього з хорошими зимами є боротьба за зменшення викидів вуглецю.

Це три наші основні цілі, і ми сконцентровані на їхньому досягненні.

biathlon.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *