«Прикарпаття-ЗСУ»: статистичні підсумки чемпіонату 2022/23

У сезоні 2022/23 “Прикарпаття-ЗСУ” зіграло 22 матчі у чемпіонаті VBET UA Перша.

На першому етапі змагань івано-франківська команда здобула 15 турнірних очок (4 перемоги, 3 нічиїх і 7 поразок при різниці м’ячів 11-22) і в підсумку фінішувала на п’ятому місці групи “А”. У весняній частині “зелено-жовті” зіграли ще 8 поєдинків (4 перемоги, 3 нічиїх, 1 поразка; різниця м’ячів 13-4) і стали переможцями групи “Вибування”, а це – дев’ята підсумкова позиція з 16 учасників першолігового чемпіонату 2022/23.

VBET UA Перша. Група “А”: 14 ігор (4 перемоги, 3 нічиїх, 7 поразок; різниця м’ячів 11-22)
(вдома – 7 матчів: +3, =1, -3, м’ячі 6-9; в гостях – 7 матчів: +1, =2, -4, м’ячі 5-13)

VBET UA Перша. Група “Вибування”: 8 ігор (4 перемоги, 3 нічиїх, 1 поразка; різниця м’ячів 13-4)
(вдома – 4 матчі: +2, =1, -1, м’ячі 9-3; в гостях – 4 матчі: +2, =2, -0, м’ячі 4-1)

Забито: вдома – 15 (62,5%), в гостях – 9 (37,5%), всього (сер. за гру) – 24 (1,09)
Пропущено: вдома – 12 (46,15%), в гостях – 14 (53,85%), всього (сер. за гру) – 26 (1,18)
Набрано очок: вдома – 17/33 (51,52%), в гостях – 13/33 (39,39%)
Найбільші перемоги: 1 (6:1 – Гірник-Спорт)
Найбільші поразки: 2 (0:4 – Нива, 0:3 – Полісся)
Матчів без голів: пропущених – 7, без забитих – 8
Пенальті: вони – 2 (2); їм – 3 (2). Автоголи (забито/пропущено): 0/1
Попереджень (сер.): 60 (2,73). Вилучень (сер.) – зразу/2ЖК: 3 (0,14) – 0/3
Серії: переможна – 3 матчі, без поразок – 6 матчів, без нічиїх – 6 матчів, без перемог – 5 матчів
Гравців: 30

Загалом до цьогорічної заявки “Прикарпаття” було внесено прізвища 30 футболістів – трьох воротарів і 27 польових гравців. Двоє з них – Пархуць і Сердюк – так і не провели жодної хвилини в офіційних матчах чемпіонату 2022/23.

В усіх 22 зіграних поєдинках взяв участь лише один гравець – Максим Стаднік (8 матчів в основі, 14 – виходив на заміну). На одну гру менше провів Рудюк – 21, на дві гри – Цюцюра і Соловйов – по 20. А от за кількістю ігрового часу, проведеного на футбольному полі, лідирує Василь Француз – 1530 хвилин (це 17 матчів без замін).

Найбільше попереджень – 7 жовтих карток – у Романа Барчука. По 6 “гірчичників” у Француза і Рудюка, 5 – у Борисевича. Загалом у пасиві івано-франківців – 60 попереджень і 3 вилучення. За дві жовті картки з поля були вилучені Микита Тітаєвський (у грі з ФСК “Маріуполем”), Владислав Бучакчийський (з “Поліссям”) і Станіслав Демків (проти “Ниви”).

МАТЧІ, ХВИЛИНИ, ПОПЕРЕДЖЕННЯ, ВИЛУЧЕННЯ

Матчі: 22 – Стаднік, 21 – Рудюк, 20 – Цюцюра, Соловйов, 18 – Барчук, Борисевич, Матушевський, 17 – Писко, Француз, 16 – Кузьмин, Сондей, 15 – Тітаєвський, 14 – Герич, 12 – Бучакчийський, 11 – Аксьонов, Оринчак, 9 – Піцан, 8 – Попчук, Шинкаренко, Швець, Хома, 7 – Демків, Дитко, 5 – Савошко, 4 – Геник, 2 – Волошинович, Титов, 1 – Радульський В., Радульський Ю., 0 – Пархуць, Сердюк.

Хвилини: 1530 – Француз, 1506 – Соловйов, 1470 – Цюцюра, 1445 – Рудюк, 1354 – Матушевський, 1268 – Борисевич, 1236 – Писко, 1215 – Герич, 1089 – Сондей, 1088 – Тітаєвський, 1044 – Барчук, 966 – Стаднік, 765 – Піцан, 722 – Аксьонов, 720 – Шинкаренко, 720 – Швець, 652 – Оринчак, 519 – Попчук, 496 – Демків, 434 – Кузьмин, 369 – Савошко, 347 – Хома, 311 – Бучакчийський, 175 – Геник, 86 – Титов, 55 – Радульський В., 38 – Дитко
31 – Волошинович, 29 – Радульський Ю.,  0 – Пархуць, Сердюк.

Попередження (60): 7 – Барчук, 6 – Француз, Рудюк, 5 – Борисевич, 3 – Демків, Матушевський, Оринчак, Сондей, Тітаєвський, Хома, 2 – Аксьонов, Геник, Герич, Соловйов, Цюцюра, 1 – Бучакчийський, Кузьмин, Писко, Піцан, Попчук, Савошко, Швець, Шинкаренко.

Вилучення (3): 1 – Тітаєвський, Бучакчийський, Демків.

Авторами забитих м’ячів у першій частині сезону стали 12 гравців “Прикарпаття”. Найкращий бомбардир Василь Цюцюра забив 7 голів, два з яких – з пенальті. Чотири голи забив Роман Барчук, на один менше – в Андрія Хоми. Дебютними голами за “Прикарпаття” у VBET UA Першій відзначилися Стаднік, Демків, Тітаєвський, Матушевський, Швець і Шинкаренко.

11 гравців віддавали результативні передачі, а найкращим асисентом став Василь Цюцюра – 5 результативних передач. По чотири асисти – у Барчука і Хоми. За системою “гол+пас” – найкращим став капітан івано-франківської команди Василь Цюцюра (7 голів + 5 передач).

БОМБАРДИРИ, АСИСТЕНТИ

Голи: 7 (2-пен.) – Цюцюра, 4 – Барчук, 3 – Хома, 2 – Оринчак, 1 – Демків, Матушевський, Писко, Сондей, Стаднік, Тітаєвський, Швець, Шинкаренко.

Гольові передачі: 5 – Цюцюра, 3 – Рудюк, 2 – Соловйов, 1 – Борисевич, Кузьмин, Писко, Попчук, Сондей, Француз, Хома, Шинкаренко.

“Гол+пас”: 12 – Цюцюра, 4 – Барчук, Хома, 3 – Рудюк, 2 – Оринчак, Писко, Сондей, Шинкаренко, Соловйов, 1 – Демків, Матушевський, Стаднік, Тітаєвський, Швець, Борисевич, Кузьмин, Попчук, Француз.

Цікаво, що 10 голів івано-франківська команда забила у першому таймі, а після перерви – 14 м’ячів. Тоді як у власні ворота “зелено-жовті” пропустили: 15 голів у першому таймі і 11 – у другому. Сім м’ячів “Прикарпаття” забило в середині другого тайму (61-75 хв.), тоді як пропустило найбільше – 6 м’ячів до перерви (16-30 хв.).

P.S. Невдовзі з допомогою вболівальників визначимо найкращого гравця сезону та оберемо кращий гол “Прикарпаття” у чемпіонаті 2022/23 років.