Юрій Процюк: “Приїхали судді, які вирішили трохи допомогти господарям вийти далі”

Баскетбол Пряма мова ТОП

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 не зуміла пробитись в плей-оф Європейських ігор. Після перемоги в стартовому турі над Польщею, наші дівчата мінімально поступились Естонії, пропустивши з сиреною, а напередодні програли Литві і стали третіми в групі, що не дозволили пройти в чвертьфінал.

В коментарі прес-службі ФБУ головний тренер жіночої збірної України 3х3 Юрій Процюк в першу чергу висказав невдоволення рівнем суддівства на турнірі.

“Ми попали на Європейські ігри, потрапили в 16 кращих європейських збірних, отримали досвід – це плюс. Мінус – це організація. Те, що ми побачили – результат того, що турнір проходить не під егідою ФІБА, яка не контролює процес. Приїхали судді, які вирішили трохи допомогти господарям вийти дальше. Наслідок бачила вся Україна. Судді свою роботу зробили.

Ми вдруге в сезоні обіграли полячок, причому зробили це у них на домашньому майданчику. Але коли ми обіграли Польщу, в той момент я зрозумів, що ми далі нікуди не вийдемо, нам не дадуть вийти, полячок витягнуть за вуха. Так і сталось.

Після Польщі у нас були два матчі, в яких гри не було. Було соло суддів, які витягнули Польщу в наступний етап. З цим треба боротись, потрібно, щоб ФІБА взяла під свій контроль ці змагання. Поки цього не станеться, ми будемо спостерігати змагання такого рівня. Один приклад – наші матчі обслуговував суддя з Литви, незважаючи на те, що Литва була у нас в групі.

Елементарно, немає навіть відео матчів, щоб розібрати наші помилки. Мене радує, що ФІБА оцінила перемогу в турнірі в 1200 очок для рейтингу, при тому що лише Кристина Філевич за третє місце на Світовій серії отримала майже 20 000 очок. 1200 очок – це рівень чемпіонату Івано-Франківської області.

Я ні на секунду ні в чому не можу дорікнути дівчатам, вони старались, але не розуміли, що їм робити. Коли Міріам Уро-Ніле, яка за весь сезон не отримала жодного порушення, отримує за матч п’ять фолів в атаці…. Важко це коментувати.

Могли все вирішувати вчора з грі з Естонією, але ми лише в нападі отримали 9 фолів, у них п’ять у Міріам.

Дівчата в цьому сезоні чудово грають, ми вийшли на чемпіонат Європи, стали третіми на етапі Світової серії, а такі турніри – це теж досвід. Так буває. Нічого страшного не сталось, але судді піддавили. Це добре, що це сталось тут.

Основний тягар ліг на плечі основної трійки – Моллова, Філевич, Уро-Ніле. Плюс наші молоді Анжеліка Ляшко і Вероніка Космач, які змінюють один одну від турніру до турніру. Для них це досвід, який вже цього літа вони використають в матчах Ліги націй, за яку дають очок в 15-20 раз більше, ніж на Європейских іграх.

Ніхто не відміняв задачу потрапляння на кваліфікацію на Олімпіаду, у нас попереду важливі матчі Світової серії. Наступний турнір – етап Світової серії у Фрібургу (6-7 липня) ми плануємо ще зіграти цим же складом, а ось після Швейцарії будемо робити зміни. На етапі у Косово (14-15 липня) плануємо спробувати щось нове.

Та ж Міріам Уро-Ніле після важкого сезону в Швейцарії відпрацювала на максимумі з нами, продемонструвала свої кращі якості, була лідером команди. В такому режимі важко працювати, тому дамо їй відпочити після Фрібургу, щоб на кінець сезону, на чемпіонат Європи вона була свіжою.

Хочу ще раз подякувати дівчатам, вони діють професійно, знаходять сили, стараються. Навіть в програній грі з Литвою ми побачили, що є малюнок. Значить в цілому ми на правильному шляху. Рухаємось далі, все в нас попереду”.

ФБУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *