“Прикарпаття”: статистичні підсумки першого півріччя сезону 2023/24

У літньо-осінній частині сезону сезону 2023/24 “Прикарпаття” зіграло 20 поєдинків – 18 ігор у Першій лізі і 2 матчі у розіграші Vbet Кубку України. У підсумку, івано-франківці фінішували на п’ятому місці у групі “А” і навесні змагатимуться у “Чемпіонській групі” (за 1-10 місця).

У чемпіонаті України “зелено-жовті” здобули 26 турнірних очок: 6 перемог, 8 нічиїх і 4 поразки при різниці м’ячів 27-16, видавши рекордну безпрограшну серію з 11-ми матчів. Форвард “Прикарпаття” Андрій Хома з 12 голами очолює список найкращих бомбардирів Першої ліги.

ПЕРША ЛІГА: всього – 18 ігор (6 перемог, 8 нічиїх, 4 поразки; різниця м’ячів 27-18)
(вдома – 9 матчів: +3, =4, -2, м’ячі 17-19; в гостях – 9 матчів: +3, =4, -2, м’ячі 10-9)

Забито: вдома – 17 (62,96%), в гостях – 10 (37,04%), всього (сер. за гру) – 27 (1,5)
Пропущено: вдома – 9 (50%), в гостях – 9 (50%), всього (сер. за гру) – 18 (1)
Набрано очок: вдома – 13/27 (48,15%), в гостях – 13/27 (48,15%)
Найбільші перемоги: 1 (7:0 – Хуст)
Матчів без голів: пропущених – 5, без забитих – 4
Пенальті: вони – 3 (2); їм – 2 (2). Автоголи (забито/пропущено): 2/0
Попереджень (сер.): 52 (2,89). Вилучень (сер.) – зразу/2ЖК: 0 (0) – 0/0
Серії: переможна – 3 матчі, безпрограшна – 11 матчів, нічийна – 5 матчів, безвиграшна – 5 матчів, програшна – 3 матчі
Гравців: 25

КУБОК УКРАЇНИ: два матчі (1 перемога, 1 поразка; різниця м’ячів 3-3)
02.08.23 Прикарпаття – Карпати – 2:1
15.08.23 Прикарпаття – Епіцентр – 1:2

Загалом до цьогорічної заявки “Прикарпаття” було внесено прізвища 25 футболістів – трьох воротарів і 22 польових гравців. В усіх 20 зіграних поєдинках взяли участь лише двоє гравців – Сергій Швець (19 матчів в основі, 1 – вийшов на заміну) та Андрій Хома (19 – основа, 1 – заміна). На одну гру менше провели Максим Соловйов і Артем Сьомка – по 19, у Дмитра Шинкаренка – 18 зіграних матчів чемпіонату.

А от за кількістю ігрового часу, проведеного на футбольному полі, лідирує Сергій Швець – 1773 хвилини. При чому, центральний захисник івано-франківців став одним з восьми гравців Першої ліги, які взяли участь у всіх 18-ти матчах чемпіонату без жодної заміни!

Найбільше попереджень – 5 жовтих карток – у Романа Барчука і Станіслава Демківа. По 4 “гірчичники” у Сьомки, Попчука і Михальчука. Загалом у пасиві івано-франківців – 56 попереджень і жодного (!) вилучення за останні п’ять сезонів у Першій лізі.

МАТЧІ, ХВИЛИНИ, ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Матчі: 20 – Швець, Хома, 19 – Соловйов, Сьомка, 18 – Шинкаренко, 17 – Француз, Геник, Рудюк, 16 – Барчук, Бучакчийський, Демків, Попчук, 13 – Тітаєвський, Цюцюра, 12 – Михальчук, 11 – Радульський, 10 – Романов, 8 – Герич, Піцан, 7 – Матушевський, 6 – Дмитрук, 5 – Бобинець, Стаднік, 3 – Писко, Титов.

Хвилини: 1737 – Швець, 1597 – Хома, 1575 – Шинкаренко, 1530 – Француз, 1231 – Соловйов, 1230 – Демків, 1119 – Сьомка, 811 – Геник, 810 – Цюцюра, 786 – Попчук, 783 – Тітаєвський, 735 – Михальчук, 720 – Піцан, 718 – Барчук, 679 – Бучакчийський, 675 – Герич, 609 – Романов, 601 – Рудюк, 442 – Матушевський, 405 – Бобинець, 346 – Стаднік, 301 – Радульський, 261 – Писко, 93 – Дмитрук, 6 – Титов.

Попередження (52): 5 – Барчук, Демків, 4 – Михальчук, Попчук, Сьомка, 3 – Бучакчийський, Соловйов, Тітаєвський, Хома, Швець, Шинкаренко, 2 – Піцан, Радульський, Романов, Рудюк, Француз, 1 – Геник, Герич, Дмитрук, Писко, Стаднік, Цюцюра.

Авторами забитих м’ячів у першій частині сезону стали дев’ятеро гравців “Прикарпаття”. Найкращий бомбардир Андрій Хома забив 12 голів – усі з гри, при цьому він оформив один хет-трик та два дублі. П’ять голів на рахунку Шинкаренка (1 дубль), тричі забивав Француз, двічі у воротах суперників “розписалися” Радульський (1 дубль) і Цюцюра, по одному разу відзначилися Барчук, Сьомка, Тітаєвський і Рудюк.

12 гравців віддавали результативні передачі, а найкращим асисентом став Василь Цюцюра – чотири результативні передачі. По три асисти – у Шинкаренка і Сьомки, два гольові паси у Барчука і Романова. За системою “гол+пас” – найкращим є Андрій Хома (12 голів + 1 передача). Вісім результативних дій у Дмитра Шинкаренка – 5 голів, 3 асисти.

БОМБАРДИРИ, АСИСТЕНТИ

Голи: 12 – Хома, 5 – Шинкаренко, 3 – Француз, 2 – Цюцюра, Радульський, 1 – Барчук, Сьомка, Тітаєвський, Рудюк.

Гольові передачі: 4 – Цюцюра, 3 – Сьомка, Шинкаренко, 2 – Барчук, Романов, 1 – Хома, Тітаєвський, Демків, Михальчук, Попчук, Бучакчийський, Соловйов.

“Гол+пас”: 13 – Хома (12+1), 8 – Шинкаренко (5+3), 6 – Цюцюра (2+4), 4 – Сьомка (1+3), 3 – Француз (3+0), Барчук (1+2), 2 – Радульський (2+0), Тітаєвський (1+1), Романов (0+2), 1 – Рудюк (1+0), Демків, Михальчук, Попчук, Бучакчийський, Соловйов (усі 0+1).

Хет-трик: 1 – Хома. Дублі: 2 – Хома, 1 – Радульський, Шинкаренко.

Цікаво, що 13 голів івано-франківська команда забила у першому таймі, а після перерви – 17 м’ячів. Тоді як у власні ворота “зелено-жовті” пропустили: 7 голів у першому таймі і 14 – у другому. Вісім м’ячів “Прикарпаття” забило в середині другого тайму (61-75 хв.), тоді як пропустило найбільше – 9 м’ячів наприкінці матчів (75-90 хв.).

СИМВОЛІЧНІ ЗБІРНІ

Після кожного ігрового дня чемпіонату сайти Sport Arena і Footboom визначають найкращих гравців туру. Приємно, що символічних збірних Першої ліги потрапляли п’ятеро футболістів івано-франківської команди – Андрій Хома, Дмитро Шинкаренко, Василь Цюцюра, Василь Француз та Іван Піцан.

Двоє футболістів “Прикарпаття” – правий захисник Дмитро Шинкаренко і нападник Андрій Хома – увійшли до числа найкращих гравців першої частини сезону. Footboom по 5 разів відзначав їх у символічних збірних чемпіонату. А за версією Sport Arena Шинкаренко 4 рази був серед кращих (5, 9, 14, 15 тури), а Хома – тричі (5, 12, 13 тури).

Окрім цього, 22-річний форвард івано-франківців був визнаний найкращим гравцем 5-го туру і найкращим молодим гравцем 12-го туру. Також Андрій Хома став найкращим гравцем осінньої частини Першої ліги за версією FootBoom, посівши першу сходинку в референдумі головних тренерів усіх команд чемпіонату 2023/24.