Чемпіонський танок “Пробою” у Манежі КФВ, “бразилець” Новицький і традиційна символічна збірна – презентуємо все найцікавіше в 16 турі Чемпіонату області.
Символічна збірна 16 туру Чемпіонату області
Голкіпер
Євген БОРСУК (“Галія” Івано-Франківськ)
Статистика: 6 матчів (1 гол, 3 пропущені м’ячі)
Потраплянь у збірну туру: 1
Якби у футзалі визначали “джокера”, то у звітному турі цей титул безапеляційно здобув би голкіпер “Галії” Євген Борсук. Ще б пак, адже капітан “галійців” увійшов у гру проти “Фурнітури-Експрес 24” за рахунку 1:3, замінивши Богдана Кузіва. Саме вихід Борсука додав впевненості партнерам по команді, які сповна відчули, що позаду у них справжня “стіна” і можна не хвилюватись за останній рубіж. Та й голкіпер не лише надійно проявив себе у рамці, а й поставив масну крапку у зустрічі, відзначившись вже у порожніх воротах суперників. Також Євген поповнив ряди голкіперів-бомбардирів чемпіонату, де склав компанію Святославу Рибаку з “Пробою” та Олегу Орищуку з “Вовків”.
Універсали
Владислав ФЕЛІПОВИЧ (“Рибак-АСК” Ямниця)
Статистика: 13 матчів (10 голів, 6 асистів)
Потраплянь у збірну туру: 3
Владислав Феліпович знову вистрілив “дублем”! Цього разу універсал “рибаків” двічі вразив ворота “ураганівців” у “матчі за 6 очок”, а команда Івана Скіцка перемогла з рахунком 3:0. Для 22-річного футзаліста це третя поява у збірній туру в сезоні.
Святослав ПЕТРОСЮК (“Рибак-АСК” Ямниця)
Статистика: 5 матчів (4 голи, 1 асист)
Потраплянь у збірну туру: 2
Найбільш якісно (на нашу скромну думку, звісно) під час зимового трансферного вікна попрацював “Рибак-АСК”. Ямничанам взимку вдалось залучити до своїх лав хороших футзалістів, які підтвердили свою майстерність на майданчику. Зокрема, мова про Святослава Петросюка, що у п’яти зіграних зустрічах відзначився чотирма забитими м’ячами та віддав один асист. Доволі високий ККД 21-річного новачка ямничан не залишився поза нашою увагою і він вдруге потрапляє до п’ятірки найкращих.
Руслан ХАРУК (“Пробій” Городенка)
Статистика: 11 матчів (10 голів, 3 асисти)
Потраплянь у збірну туру: 2
Найзнаковішим у турі став поєдинок “Ревери” та “Пробою”, адже перемога “пробійців” означала, що команда здобуде золоті нагороди сезону. Підопічні Тараса Панчука впевнено виконали поставлене завдання (3:0), а найбільше до тріумфу над “реверівцями” доклався Руслан Харук. Універсал взяв участь у всіх трьох м’ячах Народної команди – оформив дубль та одного разу асистував Назарію Самочку.
Микола ЛИПЧУК (“Вовки” Коломия)
Статистика: 14 матчів (4 голи, 2 асисти)
Потраплянь у збірну туру: 1
Інтриги у коломийському дербі вистачило лише на першу половину зустрічі. Спочатку “Варатику” вдалось відігратись з 0:2 у матчі проти земляків з “Вовків”. Втім, коли за справу взявся капітан Микола Липчук номінальних гостей було вже не зупинити. За нічийного рахунку 2:2 саме його більярдний удар повернув впевненість “Вовкам” на паркеті, які після відпочинку забили ще чотири м’ячі без відповіді – 7:2. Тож не дивно, що саме “вожак” коломийської “зграї” сьогодні дебютує у нашій символічній збірній.
Тренер туру
Ярослав КОНКОЛЬНЯК (“Галія” Івано-Франківськ)
Статистика: 14 матчів (7 перемог, 3 нічиї, 4 поразки)
Потраплянь у збірну туру: 2
Франківська “Галія” яскраво повернулась у боротьбу за срібні нагороди. Будемо відверті, після невиразних матчів і серії поразок, яка налічувала три поєдинки, мало хто вірив у те, що команді вдасться увірватись у гонитву за медалями. Втім, підопічні Ярослава Конкольняка втерли носа скептикам – розгром “Варатика” (7:2), робоча перемога над “Рибаком-АСК” (2:1) та яскравий тріумф над “Фурнітурою-Експрес 24” (5:3) дозволили команді піднятись на третю сходинку таблиці. До того ж, перемога над коломиянами у звітному турі стала супервольовою – програючи по ходу зустрічі 1:3 франківці зуміли зібратись і перевернути все з ніг на голову. Вкотре відзначаємо тренерський талант Ярослава Конкольняка, який вміє правильно налаштувати команду та вдруге потрапляє на тренерський місток збірної туру.
![](http://sport.if.ua/wp-content/uploads/2024/02/zbirna_16-819x1024.jpg)
Головні події 16 туру Чемпіонату області
Гол туру
Владислав ФЕЛІПОВИЧ (“Рибак-АСК” -> “Ураган-2-КФВ”)
У звітному турі чимало голів було забито дальніми ударами. Та переможцем сьогоднішньої номінації стає “гармата” універсала “Рибака-АСК” Владислава Феліповича, від якої постраждали дублери “Урагану”.
Сейв туру
Василь КУЧЕРА (“Рибак-АСК” Ямниця)
Порятунок туру у вчорашньому матчі “Рибака-АСК” та “Урагану-2-КФВ” здійснив голкіпер “рибаків” Василь Кучера. Стражу воріт вдалось в останній момент зреагувати на удар від Шведа і відвести загрозу від власних володінь.
Комбінація туру
Габрух-Савчук (“Вовки” Коломия)
“Вовки” Ярослав Габрух та Олександр Савчук продемонстрували, як вдвох можна закрутити голову суперникам і реалізувати свою нагоду.
MVP туру
Руслан ХАРУК (“Пробій” Городенка) – 3 бали РЕ (2 голи + 1 асист)
У “золотій” перемозі “Пробою” над “Реверою” якнайскравіше проявив себе Руслан Харук. В активі 24-річного універсала участь у всіх голах “пробійців” і, як наслідок, найкращий рейтинг ефективності туру – 3 бали (2 голи + 1 асист).
Асистент туру
Василь КРАСІЙ (“Галія” Івано-Франківськ), Ярослав ГАБРУХ (“Вовки” Коломия) – по 2 асисти
А от в номінації “Асистент туру” сьогодні двовладдя – Василь Красій з “Галії” та Ярослав Габрух з “Вовків” мають у своєму активі по дві результативні передачі.
“Бразилець” туру
Андрій НОВИЦЬКИЙ (“Галія” Івано-Франківськ)
Знову маємо переможця у номінації “Бразилець туру”. Сьогодні це звання приміряв Андрій Новицький, який дотепно вразив ворота коломийської “Фурнітури-Експрес 24”.
Танок туру
“Пробій” Городенка
Те, що городенківські вболівальники очікували протягом всього сезону сталось на майданчику Манежу КФВ – за три тури до завершення “Пробій” став недосяжним для конкурентів і приміряв омріяні золоті нагороди. І після гри з “Реверою” футзалісти та тренерський штаб команди виконали традиційний чемпіонський танок.
Індивідуальна статистика Чемпіонату області (станом на 28.02.2024):
Кращі бомбардири:
1. Р. Кордоба (“Пробій”) – 16 голів;
2. Р. Третяк (“Галія”) – 15 голів;
3. А. Ковальчук (“Фурнітура-Експрес 24”), Р. Харук (“Пробій”), В. Феліпович (“Рибак-АСК”) – по 10 голів;
4. А. Дрекало (“Рибак-АСК”), Р. Гаврилюк (“Фурнітура-Експрес 24”) – по 9 голів;
5. І. Крамар, В. Іваничук (обидва – “Фурнітура-Експрес 24”), Р. Нападюк (“Вовки”) – по 8 голів.
Кращі асистенти:
1. І. Крамар (“Фурнітура-Експрес 24”) – 15 асистів;
2. Д. Запорожан (“Ураган-2-КФВ”) – 10 асистів;
3. В. Блонський (“Галія”), Р. Кіндратів (“Пробій”) – по 8 асистів;
4. В. Блащук (“Фурнітура-Експрес 24”), Р. Кордоба (“Пробій”), В. Турчанський (“Рибак-АСК”) – по 7 асистів;
5. Ю. Горбатий, В. Феліпович (обидва – “Рибак-АСК”), Ю. Іванишин (“Пробій”) – по 6 асистів.
Кращі за системою “гол+пас”:
1. Р. Кордоба (“Пробій”) – 23 (16 голів + 7 асистів);
2. І. Крамар (“Фурнітура-Експрес 24”) – 23 (8+15);
3. Р. Третяк (“Галія”) – 18 (15+3);
4. В. Феліпович (“Рибак-АСК”) – 16 (10+6);
5. Р. Гаврилюк (“Фурнітура-Експрес 24”) – 14 (9+5);
6. В. Блащук (“Фурнітура-Експрес 24”) – 14 (7+7);
7. Р. Харук (“Пробій”) – 13 (10+3);
8. В. Блонський (“Галія”) – 13 (5+8);
9. Д. Запорожан (“Ураган-2-КФВ”) – 13 (3+10);
10. А. Ковальчук (“Фурнітура-Експрес 24”) – 12 (10+2);
11. А. Дрекало (“Рибак-АСК”) – 12 (9+3);
12. Р. Кіндратів (“Пробій”) – 12 (4+8).
Автоголи:
1. В. Назарійчук, Ю. Томенко (обидва – “Варатик”), Є. Зеленчук (“Ревера”), Р. Майовецький (“Рибак-АСК”), С. Гайдичук (“Вовки”), Я. Василишин (“Рух-Контиліум Груп”) – по 1 автоголу.
Андрій МОКЛЯК, SPORT.IF.UA