“Прикарпаття-ЗСУ”: статистичні підсумки сезону 2023/24

У сезоні 2023/24 “Прикарпаття-ЗСУ” зіграло 30 поєдинків – 28 ігор у Першій лізі і 2 матчі у розіграші Кубку України. На першому етапі змагань івано-франківська команда здобула 26 турнірних очок: 6 перемог, 8 нічиїх і 4 поразки при різниці м’ячів 27-16, видавши рекордну безпрограшну серію з 11-ми матчів. До чемпіонської групи “зелено-жовті” кваліфікувалися з п’ятого місця групи “А”.

У весняній частині прикарпатці зіграли ще 10 поєдинків (4 перемоги, 2 нічиїх, 4 поразки; різниця м’ячів 8-12) і в підсумку фінішували на п’ятій позиції групи “Чемпіонська”,  а це – найвищий результат для відродженого у 2016 році МФК “Прикарпаття” за часи виступів у Першій лізі! Форвард івано-франківців Андрій Хома з 14 голами став одним з трьох найкращих бомбардирів чемпіонату 2023/24.

ПЕРША ЛІГА: всього – 28 ігор (10 перемог, 10 нічиїх, 8 поразок; різниця м’ячів 35-30)
(вдома – 14 матчів: +6, =4, -4, м’ячі 22-12; в гостях – 14 матчів: +4, =6, -4, м’ячі 13-18)

Забито: вдома – 22 (62,86%), в гостях – 13 (37,14%), всього (сер. за гру) – 35 (1,25)
Пропущено: вдома – 12 (40%), в гостях – 18 (60%), всього (сер. за гру) – 30 (1,07)
Набрано очок: вдома – 22/42 (52,38%), в гостях – 18/42 (42,86%)
Найбільші перемоги: 1 (7:0 – Хуст)
Найбільші поразки: 2 (0:4 – Інгулець, 0:3 – Полтава)
Матчів без голів: пропущених – 8, без забитих – 8
Пенальті: вони – 3 (2); їм – 3 (2). Автоголи (забито/пропущено): 2/0
Попереджень (сер.): 72 (2,64). Вилучень (сер.) – зразу/2ЖК: 1 (0,04) – 0/0
Серії: переможна – 3 матчі, безпрограшна – 11 матчів, нічийна – 5 матчів, безвиграшна – 5 матчів, програшна – 3 матчі
Гравців: 30

КУБОК УКРАЇНИ: два матчі (1 перемога, 1 поразка; різниця м’ячів 3-3)
02.08.23 Прикарпаття – Карпати – 2:1
15.08.23 Прикарпаття – Епіцентр – 1:2

Загалом до цьогорічної заявки “Прикарпаття” було внесено прізвища 30 футболістів – п’яти воротарів і 25 польових гравців. В усіх 30 зіграних поєдинках взяв участь лише один гравець – Сергій Швець (29 матчів в основі, 1 – вийшов на заміну). На одну гру менше провів Андрій Хома, на дві – Максим Соловйов (28), у Василя Геника – 27 зіграних матчів сезону.

А от за кількістю ігрового часу, проведеного на футбольному полі, лідирує Сергій Швець – 2637 хвилин. При чому, центральний захисник івано-франківців став одним з шести гравців Першої ліги, які взяли участь у всіх 28-ти матчах чемпіонату без жодної заміни!  А от воротар Святослав Барасюк так і не провів жодної хвилини в офіційних матчах сезону 23/24.

Найбільше попереджень – 5 жовтих карток – у Романа Барчука і Станіслава Демківа. По 4 “гірчичники” у Сьомки, Попчука і Михальчука. Загалом у пасиві івано-франківців – 56 попереджень і одне вилучення Хоми в завершальному турі.

МАТЧІ, ХВИЛИНИ, ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Матчі: 30 – Швець, 29 – Хома, 28 – Соловйов, 27 – Геник, 26 – Шинкаренко, 25 – Француз, Сьомка, Бучакчийський, Рудюк, 23 – Цюцюра, Барчук, 22 – Демків, 21 – Попчук, 20 – Радульський, 16 – Тітаєвський, 13 – Михальчук, Романов, 12 – Стаднік, 8 – Бобинець, Герич, Піцан, Кос, 7 – Кучерук, Болденков, Матушевський, 6 – Дмитрук, Титов, 4 – Беспалько, 3 – Писко, 0 – Барасюк.

Хвилини: 2637 – Швець, 2313 – Хома, 2250 – Француз, 2142 – Шинкаренко, 1881 – Соловйов, 1617 – Демків, 1523 – Цюцюра, 1420 – Сьомка, 1172 – Геник, 1124 – Бучакчийський, 1013 – Попчук, 955 – Барчук, 948 – Тітаєвський, 947 – Рудюк, 839 – Радульський, 780 – Михальчук, 740 – Романов, 720 – Піцан, 675 – Бобинець, 675 – Герич, 630 – Кучерук, 615 – Болденков, 586 – Стаднік, 442 – Матушевський, 382 – Кос, 261 – Писко, 166 – Беспалько, 141 – Титов, 93 – Дмитрук, 0 – Барасюк.

Попередження (72): 7 – Барчук, 6 – Демків, 5 – Сьомка, Тітаєвський, 4 – Хома, Бучакчийський, Попчук, Михальчук, 3 – Швець, Француз, Шинкаренко, Соловйов, Цюцюра, Радульський, Болденков, Стаднік, 2 – Геник, Рудюк, Романов, Піцан, Беспалько, 1 – Герич, Кучерук, Писко, Титов, Дмитрук.

Вилучення (1): Хома.

Авторами забитих м’ячів у першій частині сезону стали 12 гравців “Прикарпаття”. Найкращий бомбардир Андрій Хома забив 14 голів – усі з гри, при цьому він оформив один хет-трик та два дублі. П’ять голів на рахунку Шинкаренка (1 дубль), чотири рази відзначився Цюцюра, тричі забив Француз, двічі у воротах суперників “розписалися” Радульський (1 дубль) і Кос, по одному разу відзначилися Барчук, Сьомка, Тітаєвський, Рудюк, Швець і Соловйов.

14 гравців віддавали результативні передачі, а найкращим асисентом став Василь Цюцюра – шість результативних передач. По чотири асисти – у Шинкаренка і Сьомки, два гольові паси у БарчукаРоманова і Соловйова. За системою “гол+пас” – найкращим є Андрій Хома (14 голів + 1 передача). Десять результативних дій у Василя Цюцюри  – 4 голи + 6 асистів, дев’ять у Дмитра Шинкаренка – 5 голів + 4 асисти.

БОМБАРДИРИ, АСИСТЕНТИ

Голи: 14 – Хома, 5 – Шинкаренко, 4 – Цюцюра, 3 – Француз, 2 – Радульський, Кос, 1 – Барчук, Сьомка, Тітаєвський, Швець, Соловйов, Рудюк.

Гольові передачі: 6 – Цюцюра, 4 – Шинкаренко, Сьомка, 2 – Соловйов, Романов, Барчук, 1 – Демків, Попчук, Тітаєвський, Хома, Бучакчийський, Михальчук, Болденков, Кос.

“Гол+пас”: 15 – Хома (14+1), 6 – Цюцюра (4+6), 9 – Шинкаренко (5+4), 5 – Сьомка (1+4), 3 – Француз (3+0), Кос (2+1), Соловйов (1+2), Барчук (1+2), 2 – Радульський (2+0), Тітаєвський (1+1), Романов (0+2), 1 – Рудюк (1+0), Демків, Михальчук, Попчук, Бучакчийський, Болденков (усі 0+1).

Хет-трик: 1 – Хома. Дублі: 2 – Хома, 1 – Радульський, Шинкаренко.

Цікаво, що 17 голів івано-франківська команда забила у першому таймі, а після перерви – 21 м’яч. Тоді як у власні ворота “зелено-жовті” пропустили: 16 голів у першому таймі і 17 – у другому. Дев’ять м’ячів “Прикарпаття” забило в середині другого тайму (61-75 хв.), тоді як пропустило найбільше – 10 м’ячів наприкінці матчів (75-90 хв.).