Чоловіча та жіноча збірні України з волейболу кваліфікувалися на чемпіонати світу з волейболу, що відбудуться у 2025 році.
Повний перелік учасників визначався за світовим рейтингом, станом на 30 серпня 2024 року. Путівки на турнір гарантували собі господарі змагань та чинні чемпіони, а також по три топзбірні п’яти континентальних чемпіонатів.
“Синьо-жовті” не могли розраховувати на кваліфікацію за результатами Євро — посідали на обох турнірах місця поза топ-4. Відтак обом національним командам залишалося фінішувати на відбіркових позиціях у світовому рейтингу.
Як Україна кваліфікувалася на ЧС-2025?
- Чоловіча збірна України посідає 14-те місце світового рейтингу. На світову першість команда Рауля Лосано кваліфікувалася як четверта команда з числа тих, що досі не гарантували собі путівки на чемпіонат.
- У жіночому світовому рейтингу українки — 18-ті. Команда Івана Пєткова потрапила на турнір шостою з 15 команд за квотою заліку Міжнародної федерації волейболу (FIVB).
Що означає кваліфікація збірних на ЧС-2025?
- Чоловіча команда гратиме на чемпіонаті втретє в історії. Лише попередня першість — 2022 року — стала для “синьо-жовтих” рекордною з виходом до 1/4 фіналу.
- Жіноча збірна України гратиме на турнірі вперше з 1994 року. Досі на єдиній першості в історії команди “синьо-жовті” завершили виступи за підсумками групового раунду.
- Чоловіча команда на жеребкуванні 14 вересня перебуватиме в другому з чотирьох кошиків посіву, жіноча — у третьому.
Жіноча збірна України зіграє на чемпіонаті світу вперше за 30 років. CEV
Хто зіграє на чемпіонатах світу з волейболу?
Чоловіки:
- Чинні чемпіони: Італія
- Азія: Філіппіни (господарі турніру), Японія, Іран, Катар, Китай, Республіка Крея
- Південна Америка: Аргентина, Бразилія, Колумбія, Чилі
- Північна та Центральна Америка: США, Канада, Куба
- Африка: Єгипет, Алжир, Лівія, Туніс
- Європа: Італія (чинні чемпіони), Польща, Словенія, Франція, Німеччина, Сербія, Нідерланди, Україна, Бельгія, Туреччина, Чехія, Болгарія, Португалія, Фінляндія, Румунія
Жінки:
- Азія: Таїланд (господарки турніру), Китай, Японія, В’єтнам
- Південна Америка: Бразилія, Аргентина, Колумбія
- Північна та Центральна Америка: Домініканська Республіка, США, Канада, Пуерто-Рико, Куба, Мексика
- Африка: Кенія, Єгипет, Камерун
- Європа: Сербія (чинні чемпіонки), Туреччина, Нідерланди, Італія, Польща, Німеччина, Бельгія, Чехія, Україна, Франція, Болгарія, Швеція, Словенія, Словаччина, Іспанія, Греція