Спортивна медицина — це швидкозростаюча галузь охорони здоров’я, яка зосереджена на лікуванні професійних травм. Медичні працівники спортивної медицини допомагають спортсменам та іншим фізично активним пацієнтам налагодити їх рух та продуктивність. Ці фахівці також працюють для запобігання хронічним захворюванням та лікування травм, пов’язаних зі спортом.
Область спортивної медицини охоплює різноманітні шляхи кар’єри, включаючи лікувальну фізкультуру, спортивні тренування та фізіологію вправ. Тим, хто цікавиться сферою охорони здоров’я та спортом, кар’єра в цій галузі може бути дуже корисною та цікавою.
Які існують кар’єрні шляхи в спортивній медицині?
Медичні працівники спортивної медицини надають лікування всім, хто отримав травму від фізичних навантажень, і це не тільки спортсменам. Оскільки ця сфера містить багато різних медичних посад, ваш кар’єрний шлях буде залежати від обраного вами ступеня та середовища, у якому ви хочете працювати.
Ступінь спортивної медицини дозволяє випускникам працювати у секторах охорони здоров’я та спорту. Ті, хто зацікавлений у лікуванні всіх типів фізично активних пацієнтів, від маленьких дітей до професійних спортсменів, можуть продовжувати кар’єру як фізіотерапевти та фізіологи. Вимоги до фахівців можна переглянути тут. Якщо ви хочете працювати виключно зі спортсменами, вам може підійти кар’єра спортивного тренера або командного лікаря.
Можливості професії
Як і багато інших медичних спеціальностей, спортивна медицина пропонує широкі можливості. Будь то амбулаторії, великі лікарні, спеціалізовані клініки, академічні медичні установи або асоціації зі спортивними командами чи організаціями. Також лікарі даного напряму мають безліч можливостей до залучення власної практичної діяльності. Вони можуть приєднатися до приватного надання медичних послуг та швидко заснувати особисті бренди. Подібним чином посада у великій лікарні може дати розвиток у зростаючих сферах досліджень, розробок та подальшої освіти.
Які пов’язані альтернативні професії?
Особи, зацікавлені у роботі зі спортсменами, можуть розглянути можливість заняття лікувальною фізкультурою, що дозволить їм допомогти спортсменам відновитися після травм та операцій. Існує варіант того, щоб стати мануальним терапевтом, яка передбачає допомогу особам, які страждають від різних травм та неправильного розташування хребта. Також не виключаємо ряд інших професій, пов’язаних з медичною діяльністю, включаючи роботу лікарів інших типів або медсестер.
Професіонали спортивної медицини відіграють ключову та активну роль у запобіганні травмам на кількох рівнях. Однією з наших життєво важливих функцій є координація та здійснення попереднього участі, перевірка, огляд та оцінка спортсменів. В рамках цього процесу часто виявляють недоліки в таких речах, як сила, гнучкість та стабільність. Їх необхідно виправити, щоб запобігти травмам, це важливий процес, який називається первинна профілактика. Також можна виявити нинішні незначні травми, які потребують подальшого лікування, щоб запобігти розвитку більш серйозних, це вже називають вторинною профілактикою. Або вже значні травми, при яких потрібно додаткового лікування та реабілітації, щоб запобігти хронічним хворобам, що відоме як третинна профілактика. Професіонали спортивної медицини також мають підготовку та досвід у питаннях харчування, сили та кондиціонування, що у поєднанні знаннями щодо опорно-рухової медицини дозволяє нам служити ефективними радниками та викладачами щодо запобігання травмам.
Тому, масштаби розвитку достатньо широкі, враховуючи ситуацію в Україні за останні роки, коли сфера спорту почала значно більше підтримуватися державою, попит збільшується. А також кількість людей, що ведуть активний спосіб життя, примножується і, звісно, що хороших фахівців бракує, але потреба вкрай висока.