“Прикарпаття” замикає п’ятірку рейтингу популярності клубів Першої ліги

Футбол

Два тижні тому ми вже говорили з вами про інтерес вболівальників до українського футболу та роботу клубів з фан-базою. Тоді мова йшла про УПЛ, сьогодні – про тих, хто перебуває за крок від цієї когорти найсильніших – Першу лігу. У ній гримуча суміш клубів з давньою історією, грошовиту (за мірками Першої ліги) свіжу кров та команди з регіонів, де вже давно не бачили матчів Української Прем’єр Ліги, однак інтерес до власного клубу сильний.

Скажи мені звідки ти, і  я скажу на кого ти підписаний

Якщо в УПЛ клубів, що представляють захід України всього три (Рух, Львів та Верес), то в Першій лізі регіон представлено більше, що грає свою роль: коли мова не йде про здобуття результатів, участь в єврокубках, регіональна приналежність є доволі потужною. Саме цим можна пояснити високий інтерес до Прикарпаття, яке, навіть без акаунту в TikTok закриває п’ятірку найпопулярніших клубів. На сходинку вище ще один приклад такої регіональної приналежності – тернопільська Нива. Клуб, який вже десятиліттями балансує на межі ½ ліг та не може похизуватися великими бюджетами, навіть за мірками Першої ліги, поступається за кількістю аудиторії лише трьом претендентам на підвищення у класі.

Чим ще привертають увагу клуби?

Якщо поглянути на імена футбольних клубів, то фаворитів для вболівання можна обрати трьох: Карпати, Металург та Полісся. І якщо про перших двох говорить ім’я клубу, що має тривалий досвід виступів на найвищому рівні (так, як інша юридична особа), то за Полісся говорять результати тут і зараз та імена гравців команди. Ще з початку сезону вони розпочали серіал на власному YouTube-каналі “Шлях до чемпіонства”, задекларувавши свої амбіції. 

Однак, якщо кількість підписників YouTube каналів легко вимірюється десятками тисяч в УПЛ, то у Першій лізі ніхто не може похизуватися цифрою у 10 000. Найбільше їх у Карпат, які є лідерами за аудиторією у кожній з шести соцмереж, а Полісся, яке робить класний контент, є навіть не другим, поступаючись Прикарпаттю.

З плюсів – клуби першої ліги більш активно працюють з TikTok. Можливо, це щасливий збіг, а, можливо, вони розуміють, що це найпростіший спосіб сьогодні отримати нову аудиторію. Саме завдяки цій соцмережі у трійку лідерів за аудиторією розмістився ЛНЗ, а на окремих відео – мільйони переглядів. А от TikTok тернопільської Ниви повний самоіронії, наприклад про шанси у чемпіонській групі. 

Біль клубів – Telegram та Twitter

Якщо в Instagram освоїлися всі, YouTube теж вміло використовують за наявності фінансів та креативних ідей, то Telegram, а особливо Twitter – незвідана територія. Найбільшим акаунтом у телеграмі, донедавна, володіло Полісся, а аудиторія була трохи меншою, ніж 1 000 підписників. Однак на минулому тижні їх обійшли львівські Карпати, які показали приклад вдало конверсії аудиторії з інших соцмереж. Все завдяки фотошпалерам для телефона, які можна було завантажити саме в телеграм-каналі. Хороша ідея = +300 підписників.

І якщо біда телеграму – маленька аудиторія, яка лише в одному випадку перевищує 1 000 фанів, то біда твіттера – його відсутність. Допоки невеликі закордонні клуби використовують твіттер для створення новинних приладів, тестування нових форматів та взаємодії з фанами, українські клуби Першої ліги мовчать. Виняток – Карпати та Металург, хоч їхня аудиторія не надто більша, ніж сторінка Гірника-Спорт, яка неактивна вже декілька років.

Підсумовуючи, можна зауважити, що багато клубів Першої ліги можуть значно збільшити свою аудиторію, навіть без заходу під різними причинами у телеграм, твіттер чи ТікТок. Просто подивіться на різницю в аудиторіях Полісся та Карпат у фейсбук з іншими клубами. Лише цей крок дозволить усім перетнути позначку в 10 000, якої зараз досягли лише 9 з 16 команд чемпіонату. А завдяки регіональній прив’язці, про яку було сказано раніше, Нива, Прикарпаття чи Металург досягнуть 50 000.

Kamp-Sport

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *