Євген Марусяк показав найкращий результат в історії України

Зимові ТОП

Третє потрапляння до топ-30 на рівні Кубка світу.

Український стрибун з трампліна Євген Марусяк став автором ще одного національного рекорду на Кубку світу. 23-річний спортсмен посів 18-е місце на етапі Кубка світу, що проходить у словенській Планіці.

Марусяк у сезоні 2022/23 побив низку національних рекордів, серед яких – найкращі результати України на чемпіонаті світу. А перед першим раундом стрибків з трампліну у Планіці ще й оновив власний рекорд за дальністю польоту, пролетівши 211 метрів під час кваліфікаційної спроби.

Відібравшись до топ-40, Марусяк мав можливість покращити свій результат вже у фінальному раунді. Через погодні умови змагання перенесли з 31 березня на 1 квітня.

У першому раунді, який виявився і фінальним, Марусяк став володарем одразу двох національних рекордів. Українець пролетів 213.5 метра (покращення рекорду України на 2.5 метра), а за підсумками змагань ще й фінішував у топ-20 – 18-е місце.

Результат Марусяка на Кубку світу в Планіці став новим рекордом України. Попередній рекорд належав Віталієві Шумбарцю, який у 2010 році посів 21-е місце на етапі в Саппоро.

Крім того, Марусяк став другим українцем, який тричі фінішував у топ-30 на етапах Кубка світу (після Віталія Шумбарця). Причому зробив це 23-річний спортсмен упродовж одного сезону.

Найкращі результати України в історії Кубка світу зі стрибків з трампліна: усі фініші у топ-30

• 18. Євген Марусяк (квітень 2023, Планіца)
  • 21. Віталій Шумбарець (січень 2010, Саппоро)
  • 25. Віталій Шумбарець (березень 2009, Планіца)
  • 26. Володимир Бощук (березень 2009, Ліллегаммер)
  • 26. Євген Марусяк (січень 2023, Кульм)
  • 28. Олександр Лазарович (лютий 2009, Віллінгем)
  • 28. Віталій Шумбарець (лютий 2010, Клінгенталь)
  • 28. Євген Марусяк (лютий 2023, Ряшнов)
  • 29. Володимир Бощук (лютий 2009, Клінгенталь)
  • 30. Володимир Гливка (лютий 1996, Айрон)

Усі рекорди Євгена Марусяка у сезоні 2022/23

• Рекордсмен України за дальністю польоту: 213.5 метра.
  • Рекордсмен України за набраними очками у сезоні Кубка світу. Перед заключним етапом в Планіці Марусяк йде на 54-му місці, маючи 21 очко.
  • Перший в історії український чемпіон на етапі Континентального Кубку: Марусяк переміг у німецькому Клінгенталі.
  • Фінішував у топ-20 на чемпіонаті світу зі стрибків трампліна (17-е місце на нормальному трампліні) – найкращий результат в історії України.