На Івано-Франківщині триває програма FIFA Talent Development Scheme

Футбол

На Івано-Франківщині триває програма з пошуку юних футбольних талантів FIFA Talent Development Scheme – спортивні тестування для дітей, щоб виявити їх потенціал у футболі.

21 травня тестування провели для юних спортсменів із Калуської громади. Захід відбувся на спортивному майданчику в Голинському ліцеї. Участь у випробуваннях узяли учнівські команди із Сівка-Калуської гімназії та з Тужилівського, Боднарівського, Пійлівського, Голинського ліцеїв. Долучені були і хлопці, і дівчата

– “Для дітей ми підготували кейс тестових випробувань, щоб визначити їхні природні здібності, що у майбутньому дозволять розвиватися у футболі”, – розповідає заступник голови комітету дитячо-юнацького футболу Української асоціації футболу Валерій Золотухін. – “Це біг на дистанцію 30 метрів, під час якого фіксується час на 10, 20, 30 метрів. Використовуємо високоточне лазерне обладнання, яким тестується Національна збірна України. Стрибок у довжину – традиційний шкільний тест, а також два тести на координацію, швидкість, спритність, когнітивні можливості, технічне володіння м’ячем”.

Усі результати будуть занесені у спеціальну програму, яка створить рейтинг учасників. Доступ до результатів будуть мати керівники УАФ, а також – керівники команд, які брали участь у випробуваннях.

Кращі за результатами тестування у 30-и громадах гравці матимуть змогу приєднатися до літніх футбольних таборів, де відточуватимуть майстерність гри. Табори заплановано на серпень. Вони будуть організовані за територіальним принципом і не вимагатимуть фінансових затрат від батьків.

У вітальному слові заступниця міського голови Надія Гуш підкреслила важливість проєкту для калуської громади. Вона зазначила, що на базі Калуського ліцею № 6 діють спортивні класи, які виховують потужну футбольну команду. Є великий потенціал і у юних футболістів зі старостинських округів.

На заході також були присутні заступник голови Калуської РДА Іван Шикеринець, начальниця управління освіти Калуської міської ради Ірина Люкян, начальник управління молоді і спорту Калуської міської ради, голова Калуської районної асоціації футболу Руслан Цюпер, голова Іван-Франківської обласної асоціації футболу Тарас Клим, виконавчий директор Дитячо-юнацької футбольної ліги області Микола Васильків.

І, безперечно, – майбутні видатні футболісти, які зараз дуже потребують фахової поради, підтримки, допомоги.

Вже у вересні розпочнуться шкільні ліги з футболу, які триватимуть до травня 2025 року.

Прес-служба Калуської районної асоціації футболу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *