Перша ліга. «Полісся» – «Прикарпаття» – 2:0

Суботню програму восьмого туру Першої ліги відкривало протистояння в Житомирі, в якому зустрічалися четверта і восьма команди чемпіонату – Полісся на своєму стадіоні приймала Прикарпаття. У турнірній таблиці суперників розділяли всього 2 очки, обидві команди виграли два попередні матчі в рамках Першої ліги і точно планували продовжити свою переможну серію.

Команда Юрія Калитвинцева після перемог над Альянсом і Ужгородом істотно поліпшила своє турнірне становище і перед новим туром знаходилася в когорті клубів, що претендують на підвищення в класі. Підопічні Олега Рипана, в свою чергу, не програвали ось уже на протязі п’яти матчів у всіх турнірах і підходили до майбутньої гри в хорошому настрої і з явним бажанням взяти очки, незважаючи на виїзний статус зустрічі. Цікаво, що в минулому Полісся жодного разу не обігрувало Прикарпаття в рамках Першої ліги.

Вже на перших хвилинах матчах футболісти Полісся взяли м’яч під свій контроль і намагалися продемонструвати, що саме вони будуть грати першим номером. Небезпечно увірвався в штрафну Коломоєць, здорово з гарної позиції після класного розіграшу пробивав Козак, кілька неприємних прострілів з обох флангів – всі ці епізоди біля володінь Піцана говорили про ігрову перевагу господарів на старті поєдинку.

Ще один небезпечний момент команда Калитвинцева створила ближче до середини першого тайму: Янаков ударом зі штрафного пробив точно в руки Піцану. А ще через кілька хвилин стався найстрашніший момент першої половини гри: Коломоєць на чужій половині поля зіткнувся з Пархуцем і не зміг продовжити матч – провідного нападника Полісся відвезла карета швидкої допомоги. Калитвинцев випустив на поле Оринчака, який відразу отримав свою можливість забити, але не зумів переграти голкіпера.

Цікаво, що після такого неприємного і грубого епізоду, футболісти обох команд продовжили грати досить жорстко, а головному арбітру зустрічі Дмитру Кривушкіну довелося заспокоювати гравців жовтими картками. Обидва суперники не поступалися один одному в боротьбі і бажанні, але, як часто буває в подібних випадках, рівень гри при цьому істотно знизився. Лише в кінці тайму Полісся знову створило загрозу біля чужих воріт, але Власюк, підключившись до атаки, пробив мимо. Господарям вдалося навіть забити, але гол Нестерова після удару головою арбітр скасував через офсайд.

Після перерви підопічні Калитвинцева не реалізували два забійних шанси: спочатку Янаков вийшов один на один з голкіпером, але пробив відверто погано, а через хвилину Денис отримав класну передачу в чужій штрафній, але ударом зльоту пробив мимо. Прикарпаття відповіло своїми моментами: Волошинович непогано приклався здалеку – вище воріт, а Воробчак після сольного проходу пробив над поперечиною.

І все ж першими відкрили рахунок футболісти Полісся: Власюк здорово навісив в штрафну, а Шастал, який вийшов замість Оринчака,  легко відправив м’яч у ворота – 1:0. А буквально через півтора хвилини форвард господарів оформив дубль: Махарадзе почав атаку своєї команди, м’яч підхопив Янаков і зробив відмінний простріл, на який результативно відгукнувся недавній новачок Полісся – 2: 0. Ось так досить швидко команда з Житомира забезпечила собі комфортну перевагу в рахунку.

Після такого старту другого тайму гравці Полісся очікувано трохи зменшило оберти і стало грати по рахунку, віддавши ініціативу супернику. План Прикарпаття на гру провалився, адже гості розраховували вистояти в цьому матчі і, в першу чергу, надійно зіграти в обороні. А в атаці у підопічних Рипана в цій грі не виходило практично нічого і до кінця зустрічі їм, по суті, так і не вдалося серйозно напружити Махарадзе. А ось Полісся могло забивати ще, але Андрущенко потрапив в поперечину.

Як результат – переконлива і заслужена перемога Полісся, яка дозволила команді набрати 15 очок і  піднятися на третє місце в турнірній таблиці. А Прикарпаття перервало свою безпрограшну серію і втратило можливість підібратися до лідерів Першої ліги.

Man of the Match: Дмитро Шастал (Полісся)
Колишній нападник Олександрії відзначився в другому матчі поспіль за новий клуб. Шастал вийшов на поле у другому таймі і саме його два точні удари забезпечили Поліссю переможний результат у цій зустрічі. Дмитра вже можна називати справжнім джокером в команді Калитвинцева.

Sport Arena

Чемпіонат України. Перша ліга. 8 тур
«Полісся» (Житомир) – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – 2:0 (0:0)
Шастал (57, 59).

Полісся: Махарадзе, Власюк, Нестеров, Гітченко, Шаповал, Огіря, Чайковський (Бабенко, 68), Грицук, Козак (Андрущенко, 76), Янаков (Морозко, 64), Коломоєць (Оринчак, 22; Шастал, 55).
Прикарпаття: Піцан, Кузьмин (Рудюк, 64), Пархуць, Лень, Писко, Воробчак, Семотюк (Геник, 78), Сондей (Толочко, 73), Цюцюра (Дитко, 83), Волошинович, Горбаченко (Хома, 81).
Попередження: Янаков (32) – Сондей (26), Пархуць (68).

11 вересня 2021 року. 13:15. Житомир, центральний стадіон “Полісся”. +27 С
Арбітр: Д.Кривушкін (Харків). Асистенти арбітра: П.Котубей (Закарпатська обл.), В.Шланчак (Черкаська обл.)
4-й арбітр: Т.Панасюк (Бердичів). Спостерігач арбітражу: Ю.Скорейко (Чернівці).

1 thought on “Перша ліга. «Полісся» – «Прикарпаття» – 2:0